Enkele dagen ben ik nou in het bezit van een WL-500gP en een externe harddisk van 500GB. Die heb ik in drie Ext2-partities verdeeld vanaf een Vista-pc met Acronis Disk Suite; met ext2ifs heb ik vervolgens mappen gemaakt. Ik ben namelijk bijna linux-analfabeet en pogingen om de disk in te delen met Gparted en Knoppix liepen op niets uit.
Probleem nu is dat alle mappen read-only zijn en als ik in vista de eigenschappen verander wordt dat niet fysiek uitgevoerd.
Als ik via de standaard WL-applicatie een map aanmaak, kan ik daar wel in schrijven. De map is dan publiek toegankelijk en ik zou ook gebruikersbeheer willen gebruiken.
Maar als ik de Shared Nodes List invul en users opgeef, lukt het me niet om in te loggen. Bijvoorbeeld: ik maak een user admin, password admin. Ik benader de schijf via Netwerk (in Vista op mijn laptop) en krijg een inlogscherm. Ik vul in: user admin, password admin. Vervolgens verschijnt een schermpje waarin de gebruikersnaam is veranderd in Laptop/admin en de mededeling staat dat ik niet kan inloggen. Voor de zekerheid heb ik ook enkele andere gebruikersnamen geprobeerd die standaard op mijn laptop niet voorkomen, echter met hetzelfde resultaat. Wat zou dat kunnen zijn?
N.b. veel van de newbies-tutorials die ik op internet tegenkom gaan al uit van een simpele basis: dat je met telnet of zo op je router kunt inloggen en dan unix commando's kunt geven. Toen ik deze router kocht had ik geen idee dat dit mogelijk was en ook de manual meldt er niets van. De manual is sowieso veel te beknopt. En trouwens, telnet 198.168.1.1 werkt bij mij niet (kan niet verbinden).


Reply With Quote