PDA

Bekijk de volledige versie : České vlákno



Pages : 1 [2] 3 4

ares952
19-10-2008, 09:57
nie na USB, ale normalne po sieti. som pripojeny na DC a bez routru dam vpohode 10MB ale s nim len 3,5MB a to je jedno ci som pripojeny na kabel alebo na wifi.
Ak prenasam data medzi PC na kably ide 10MB a ked medzi kablom a wifi tak tiez len 3,5MB

ted nevim jestli se bavime o MB/s nebo i Mb/s anebo Mb, nebvo co mas na mysli? Treba 3,5MB/s u wifi asi neziskas ale tech 3,5Mb/s je realnych

stevocz
19-10-2008, 20:54
ted nevim jestli se bavime o MB/s nebo i Mb/s anebo Mb, nebvo co mas na mysli? Treba 3,5MB/s u wifi asi neziskas ale tech 3,5Mb/s je realnych

neviem preco by som nemal ziskat. bezne mito cez wifi ide 3,5MB nie Mbit.
ale o wifi mi tak ide to je jeho aj tak asi max ale ten WAN port ma stve ze neviem dat viac ako 3,5MB a to kludne aj dnu aj von naraz moze ist 3,5 (spolu 7MB) ale ked ide len dnu alebo len von tak stale to ide len 3,5

mne to pripada ako keby nestihal router robit ten NAT ale to by potom nemalo ist spolu 7MB

o chvilu to tu popisem tak ze z toho nevyjdem ani ja :-D

ares952
20-10-2008, 05:02
neviem preco by som nemal ziskat. bezne mito cez wifi ide 3,5MB nie Mbit.
ale o wifi mi tak ide to je jeho aj tak asi max ale ten WAN port ma stve ze neviem dat viac ako 3,5MB a to kludne aj dnu aj von naraz moze ist 3,5 (spolu 7MB) ale ked ide len dnu alebo len von tak stale to ide len 3,5

mne to pripada ako keby nestihal router robit ten NAT ale to by potom nemalo ist spolu 7MB

o chvilu to tu popisem tak ze z toho nevyjdem ani ja :-D
mam to tedy chapat tak, ze linku mas 10MB/s ?

stevocz
20-10-2008, 09:20
mam to tedy chapat tak, ze linku mas 10MB/s ?

linku mam 48Mbit(6MB) do netu ale na sieti poskytovatela mam plnych 100Mbit ze od inych alebo z ftp viem tahat naplno

Bazill
20-10-2008, 12:01
Zdravím. Mám Asus wl-500gp v2, na něm Oleg ....10 a chtěl jsem zprovoznit webkameru. Prošel jsem celkem dost abych našel něco kompatibilního, ale vesměs vše jsou stare webkamery nebo u nás nejsou k dostání. Mám Logitech QuickCam Pro 9000, ale ta zdá se nefunguje :confused: Tedychci se zeptat jestli má někdo zkušenost s tím Logitechem nebo jestli mi může někdo doporučit nějakou webku, která je běžně na trhu a spolehlivě funguje. Díky moc.

ares952
20-10-2008, 16:05
linku mam 48Mbit(6MB) do netu ale na sieti poskytovatela mam plnych 100Mbit ze od inych alebo z ftp viem tahat naplno

aha, no vzhledem k tomu, ze ja mam jen 4Mbity, tak jsem omezeni na 3,5MB/s ani pozorovat nemohl. Tohle je jedine na anglicke vlakno, zkus se zeptat tam

ares952
20-10-2008, 16:07
Zdravím. Mám Asus wl-500gp v2, na něm Oleg ....10 a chtěl jsem zprovoznit webkameru. Prošel jsem celkem dost abych našel něco kompatibilního, ale vesměs vše jsou stare webkamery nebo u nás nejsou k dostání. Mám Logitech QuickCam Pro 9000, ale ta zdá se nefunguje :confused: Tedychci se zeptat jestli má někdo zkušenost s tím Logitechem nebo jestli mi může někdo doporučit nějakou webku, která je běžně na trhu a spolehlivě funguje. Díky moc.

protoze s webcamerama je obecne problem i na dekstop linux distribucich (tj. chapej to tak, ze je potreba nainstalovat driver), tak pochybuju, ze problemy nebudou na tomhle routeru, ktery ma navic jadro 2.4.20. Takze bud budes muset pouzit podporovanou webkameru anebo stahnout odnekud drivery a nainstalovat, coz v tomhle pripade nejspis bude znamenat kompilaci.

Bazill
20-10-2008, 18:42
protoze s webcamerama je obecne problem i na dekstop linux distribucich (tj. chapej to tak, ze je potreba nainstalovat driver), tak pochybuju, ze problemy nebudou na tomhle routeru, ktery ma navic jadro 2.4.20. Takze bud budes muset pouzit podporovanou webkameru anebo stahnout odnekud drivery a nainstalovat, coz v tomhle pripade nejspis bude znamenat kompilaci.

Jj to chápu, naštěstí ten Logitech mám jen půjčenej :-) Měl jsem právě strach z nekompatibility. Kompilace driveru není nic pro mě :-) Já jen vystrkuju růžky z woken do linuxu prostřednictvím právě asusu :-) Šlo mi spíš o to jestli má někdo tip na kameru která 100% funguje a je běžně na trhu v ČR, protože spousta kamer ze seznamu u nás ani není k dostání.

stevocz
20-10-2008, 21:25
aha, no vzhledem k tomu, ze ja mam jen 4Mbity, tak jsem omezeni na 3,5MB/s ani pozorovat nemohl. Tohle je jedine na anglicke vlakno, zkus se zeptat tam

dalsi tyzden este skusim dat DD-WRT snad to pomoze. a hlavne dufam ze sa mi podari s nim rozbehat net lebo minule nejak strajkoval

JodiBB
20-10-2008, 21:46
Zdravim.
Pouzivam dd-wrt 2.4 na wl500gp a mam jeden dotaz.
Ako nastavit firewall aby sa dalo pristupovat na FTP a HTTP z internetu??
v nastaveniach mam zapnuty firewall a snazim sa niak cez ip tables povolit porty 80,20 a 21 z wan, no neuspesne.
Ked firewall vypnem tak vsetko ide ok.
Vedel by mi niekto poradit spravnu formulaciu prikazu na povolenie http a ftp??
Dik

ares952
22-10-2008, 04:49
Zdravim.
Pouzivam dd-wrt 2.4 na wl500gp a mam jeden dotaz.
Ako nastavit firewall aby sa dalo pristupovat na FTP a HTTP z internetu??
v nastaveniach mam zapnuty firewall a snazim sa niak cez ip tables povolit porty 80,20 a 21 z wan, no neuspesne.
Ked firewall vypnem tak vsetko ide ok.
Vedel by mi niekto poradit spravnu formulaciu prikazu na povolenie http a ftp??
Dik

ja to resil (na oleg fw) vypnutim firewallu a definovanim svych vlastnich pravidel pres iptables

gouryella
23-10-2008, 22:53
Zdravim.
Chcel by som sa vas opytat ci sa vam podarilo rozbehat rtorrent alebo ineho torrent klienta. Skusal som uz viacere ale ani pri jednom sa mi nepodarilo dosiahnut vacsiu rychlost stahovania ako 20KB/s. Pritom ak pouzijem uTorrent vo Windows tak taham plnou rychlostou linky.
Vedel by mi niekto poradit (urobil som vzdy vsetky nastavenia ktore boli potrebne k danemu programu ako aj nastavenie firewallu ale bez uspechu)?
Dakujem

Já sem publikoval tento návod, je funkční a otestovaný na poslední verzi olegova firmwaru, hned po čisté instalaci dle wengiho návodu (bez transmision).

ver. 0.5 of nTorrent without lighttpd php and /RPC2 dance compressed guide :D
connection throught SSH on port 5000 (Attach pic.)
UPDATED 10.10.2008
best install after you finished wengi guide (checked on oleg's 1.9.2.7-10, but i don't use 3 partition like /tmp/mnt/disc0_3/torrent/(because have only 16GB Flash drive))


ipkg update
ipkg upgrade
ipkg install rtorrent
ipkg install screen
mkdir /opt/share/torrent/session

You don't need other packages like php, lighttpd, dependence is OK

rm /opt/etc/rtorrent.conf
nano /opt/etc/rtorrent.conf


scgi_port = localhost:5000
min_peers = 20
max_peers = 40
max_uploads = 5
download_rate = 0
upload_rate = 30
check_hash = no
directory = /opt/share/torrent/work
schedule = watch_directory,5,5,load_start=/opt/share/torrent/dl/*.torrent
schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
schedule = low_diskspace,5,60,close_low_diskspace=10M
session = /opt/share/torrent/session
port_range = 51777-51780
use_udp_trackers = yes
schedule = ratio,30,60,stop_on_ratio=100
safe_sync = yes
dht = auto
dht_port = 6881
peer_exchange = yes

nano /usr/local/sbin/post-firewall


iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --syn --dport 51777:51780 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 1 -p udp -i "$1" --dport 6881 -j ACCEPT



nano /opt/etc/init.d/S99rtorrent
you must edit some code, to start rtorrent with right config file

unsharp and change #replace dirlayout=RTORRENT_DEFAULT to: replace dirlayout=RTORRENT_ANOTHER
change user="user" to: user="your_login_name"
change logfile="/opt/var/log/rtorrentInit.log" to: logfile="/opt/share/torrent/rtorrentInit.log"


reboot, wait a minute try to connect ntorrent, happy torrenting :-)

Debugging:
try and watch for errors, ad is in /opt/share/torrent/rtorrentInit.log:

rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf

Credits:
wengi head start guide
mancub 1st guide
ecori start script changes
and oleo best firmware

Pictures:
http://wl500g.info/attachment.php?attachmentid=3360&stc=1&d=1223676700
http://wl500g.info/attachment.php?attachmentid=3362&stc=1&d=1223676700

spigot
24-10-2008, 14:51
Dik za pomoc.
Aj predtym som postupoval podla danych navodov. Teraz po zopakovani to uz ide lepsie (relativne lepsie, ani zdaleka nemam plnu rychlost ako ked stahujem cez uTorrent priamo cez PC). Ale stale mam (asi) problem s dht. Ked sa cez nTorrent pozriem na stav dht tak mi ukazuje "0" (seeders, leechers, ...). Mas to tiez tak?
Nie je este potrebne spravit "port-forwarding"?
A dalsia otazka vstavany firewall mas vypnuty alebo zapnuty?

Dakujem.

gouryella
24-10-2008, 23:34
Dik za pomoc.
Aj predtym som postupoval podla danych navodov. Teraz po zopakovani to uz ide lepsie (relativne lepsie, ani zdaleka nemam plnu rychlost ako ked stahujem cez uTorrent priamo cez PC). Ale stale mam (asi) problem s dht. Ked sa cez nTorrent pozriem na stav dht tak mi ukazuje "0" (seeders, leechers, ...). Mas to tiez tak?
Nie je este potrebne spravit "port-forwarding"?
A dalsia otazka vstavany firewall mas vypnuty alebo zapnuty?

Dakujem.
Vestavěný firewall mám zapnutý i ochrranu před DoS útoky.
+ povolení http serveru, SSH, FTP, amuly, torrentu, prerouting z wan na lan kvůli webserveru


#!/bin/sh
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 81 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 21 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 4662 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 4672 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 4665 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --syn --dport 51777:51780 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 1 -p udp -i "$1" --dport 6881-j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to-destination $
iptables -A INPUT -j DROP

já mám spíše zkušenost že mi to jede na routeru rychleji než přes jiné klienty na PC, mám ale veřejnou IP adresu.

Někdy je to opravdu pomalejší, předpokládám že máš správně nastavenou rychlost uploadu a download máš nastaven na 0.

Zkus stáhnout nějakou klasiku např ubuntu, mělo by stahovat až maximální rychlostí linky,

spigot
25-10-2008, 07:04
Moje post-firewall:


#!/bin/sh
iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 36676 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 36676 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination $4:22
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to-destination $4:80
iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --syn --dport 51777:51780 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 1 -p udp -i "$1" --dport 51777:51780 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --dport 6881 -j ACCEPT
iptables -I INPUT 1 -p udp -i "$1" --dport 6881 -j ACCEPT


Problem je v tom, ze ten isty torrent taham cez uTorrent aj cez 300KB a cez router tak 50KB.
Rychlost mam nastavenu spravne (rovnako ako v uTorrent). Inak je aj rozdiel v pocte pripojenych peerov a seedov (cez router je ich omnoho menej).
Skusil som ubuntu, slapalo krasne plnou rychlostou, ale potrebujem aby tak isli aj ostatne torrenty :)

gouryella
25-10-2008, 14:02
muzes skusit zmenit:
min_peers = 0
max_peers = 100

UPC blokuje...(asi)
http://www.w-blog.cz/upc-nejspise-blokuje-p2p-site

stevocz
27-10-2008, 08:18
dalsi tyzden este skusim dat DD-WRT snad to pomoze. a hlavne dufam ze sa mi podari s nim rozbehat net lebo minule nejak strajkoval

tak som skusil dat DD-WRT a islo mi to este pomalsie :-D ta nechapem :-D

eddieul
31-10-2008, 17:04
Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl jsem použít wget na stahování z internetu ( rapidshare ) ,ale narazil jsem na problem, ze wget obsazeny v BUSYBOXu neumi vse. Tak jsem zkusil nainstalovat wget pomoci IPKG. Instalace probehla v poradku, kdyz si pomoci list_installed podivam, zda je nainstalovan , zobrazi se ze ano,ale pokud ho chci pouzit ve scriptu, stale se smeruje na BUSYBOX. Nevite,jak tomu zabranit ? Mam Olega 1.9.2.7-9. Dekuji za kazdou radu.

cetko
01-11-2008, 10:33
Ahoj,
zkusil jsem nainstalovat Ados. Vše je ok. Stahuju... Ale...

Testoval jsem to na 60 megovém Zoner Photostudio http://gigamania.zive.cz/download.aspx?fid=9542.

cUrlem by to trvalo přes hodinu a půl, kdežto
wgetem to bylo za 5 minut. (info z _log adresáře)

61700K .......... .......... .......... .......... .......... 99% 362K 1s
61750K .......... .......... .......... .......... .......... 99% 157K 1s
61800K .......... .......... .......... .......... .......... 99% 215K 1s
61850K .......... .......... .......... .......... .......... 99% 366K 1s
61900K .......... .......... .......... .......... .......... 99% 403K 0s
61950K .......... .......... .......... .......... .......... 99% 286K 0s
62000K ...... 100% 79.8K=5m44s

Jenže staženo wgetem zůstává v _tmp adresáři a ani se neaktualizovala stránka s průběhem. Takže tam je informace že zbývá 60.55 mega ke stažení. Kdežto u cUrl se to aktualizuje v pořádku.

Co jsem mohl udělat špatně ? (že by špatné práva na dotyčných adresářích ?)

Error hláška při stahování wgetem.

Event time 01.11.2008 12:05
Code EMW_006
Short message Can't recieve information about the download
Description Can't get information about current download state.
Probable reason The module can not parse information about download's state from its log file.
Solution

* Check if the download's log file exists and the system has rights to read it.

Miscellaneous
File ID 2
Filename zps11_cz_professional.exe
Download ID a69e5235bea9b52da2f73838da37fefa

_log
-rw-r--r-- 1 admin root 21205 Nov 1 12:06 a69e5235bea9b52da2f73838da37fefa.log

gouryella
01-11-2008, 11:07
Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl jsem použít wget na stahování z internetu ( rapidshare ) ,ale narazil jsem na problem, ze wget obsazeny v BUSYBOXu neumi vse. Tak jsem zkusil nainstalovat wget pomoci IPKG. Instalace probehla v poradku, kdyz si pomoci list_installed podivam, zda je nainstalovan , zobrazi se ze ano,ale pokud ho chci pouzit ve scriptu, stale se smeruje na BUSYBOX. Nevite,jak tomu zabranit ? Mam Olega 1.9.2.7-9. Dekuji za kazdou radu.

jednoduchá rada:
spouštej wget jako:

nohup opt/bin/wget http://www.seznam.cz
pozn: nohup pro stazeni na pozadi / lze pouzit i screen

pak prosim napis jak stahovat z free rapidu pres wget to by me moc zajimalo

eddieul
01-11-2008, 14:07
Diky za radu. Uz to jede, ale jak tahat z free rapidu neporadim. Mam Premium ucet.

maartinek
04-11-2008, 10:53
Zdravím,
prosimvas mohl by mi nekdo napsat navod, jak krok od kroku rozchodim vpn nebo me nekam odkazat? mam posledni oleguv fw, jinak linuxu nerozumim a dost nerad bych se poustel do nejakeho prepisovani, ale pokud nebude vyhnuti a bude i pro me pochopitelne, tak to zkusim. dekuji.

sarlacc
04-11-2008, 11:20
http://wlhdd.co.uk/wiki/OpenVPN

respect
04-11-2008, 13:17
lidi nevite prosim proc se mi neukazuje disk v siti? mam oleg FW

maartinek
04-11-2008, 16:58
díky za link, ale to nedám dohromady ani kdybych chtěl.

sarlacc
09-11-2008, 17:21
Má někdo O2 jako ISP a dokáže z Asusu odesílat emaily?

kslack
09-11-2008, 21:51
Podařilo se vám rozchodit ados. Mě se nedaří spustit stahování. V lozích jsou chyby ECD_005 a ECD_012. V ruským fóru se o nich píše, ale nikdo neodpověděl. Hlavně se mi v adresáři cron.1min nevytvoří sh skript s tím dlouhatánským názvem pro stahovaní.
Je tam furt jenom ados.sh. V logu od lighttp žádný chyby nejsou. Achjo.

ares952
11-11-2008, 20:12
lidi nevite prosim proc se mi neukazuje disk v siti? mam oleg FW

musis mit spustenou sambu

Tigerz
17-11-2008, 09:28
Takze Zakupil som si ASUS WL 500gP a rad by som na nom rozchodil stahovanie torrentov... Len ked vidim ako sa to tu hemzi s tymi tabulkami tak sa neviem uz s toho vysomarit....

Mam firmware od Olega 1.9.2.7-10 ..... a to je vsetko pokial som sa dostal. Rad by som stahoval na USB Flashdisk... ako to mam vsetko sprovoznit? Co mam prve spravit? DAKUJEM za odpovede.

S povodnym firmware mi nesiel rozchodit ten Download master.... stale vypisoval ze nech naformatujem disk na EXt3 .... inak ako sa to naformatuje v Win XP.... nemam zieden linux

ares952
17-11-2008, 11:52
Takze Zakupil som si ASUS WL 500gP a rad by som na nom rozchodil stahovanie torrentov... Len ked vidim ako sa to tu hemzi s tymi tabulkami tak sa neviem uz s toho vysomarit....

Mam firmware od Olega 1.9.2.7-10 ..... a to je vsetko pokial som sa dostal. Rad by som stahoval na USB Flashdisk... ako to mam vsetko sprovoznit? Co mam prve spravit? DAKUJEM za odpovede.

S povodnym firmware mi nesiel rozchodit ten Download master.... stale vypisoval ze nech naformatujem disk na EXt3 .... inak ako sa to naformatuje v Win XP.... nemam zieden linux

muzes zkusit navod na www.lumidan.eu, sice tam jsou nejaky chybky, ale obecne to jde pouzit

atino
17-11-2008, 12:31
Ahoj mam problem z rozbehanim transmission. Postupoval som podla tohoto navodu:http://wl500g.info/showthread.php?t=10307&highlight=transmission, ale ked dam transmission_watchdog tak vypise ze -sh: transmission_watchdog: not found. pri tom som vsetko spravil tak ako je tam popisane az na jednu malickost a to pri instalacii ipkg install transmissiond pretoze je to verzia 1.34 ktora uz nie je na serveri a pri instalacii to hlasilo : Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/transmissiond_1.34-1_mipsel.ipk
wget: server returned error 404: HTTP/1.1 404 Not Found
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 22.
Collected errors:
ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 1: `wget -q -P /opt/ipkg-vfM321 http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/transmissiond_1.34-1_mipsel.ipk'
Failed to download transmissiond. Perhaps you need to run 'ipkg update'?
Tak som vyskusal dat ipkg install transmission bez d a uz instalovalo najnovsiu verziu 1.40. Ale bohuzial transmission nejde. poradi nejaka dobra dusa co robim zle?

Tigerz
17-11-2008, 17:22
muzes zkusit navod na www.lumidan.eu, sice tam jsou nejaky chybky, ale obecne to jde pouzit

Tak postupoval som podla na vodu a vobec nemoyem vytvorit
nano /opr/sbin/run-parts

#!/bin/sh
#
# runparts.sh by macsat@macsat.com
# intended for use with cron
#
# based on rc.unslung by unslung guys :-)
#
if [ -z "$1" ]
then
echo "Usage : $0 "
fi

RUNDIR=$1"/*"

for i in $RUNDIR ;do

# Ignore dangling symlinks (if any).
[ ! -f "$i" ] && continue

case "$i" in
*.sh)
# Source shell script for speed.
(
trap - INT QUIT TSTP
set start
. $i
)
;;
*)
# No sh extension, so fork subprocess.
$i start
;;
esac
done

sarlacc
17-11-2008, 18:15
ta cesta by měla být /opt/sbin...

Tigerz
17-11-2008, 19:48
ta cesta by měla být /opt/sbin...


Diky pomohlo to.

Vsetko som nainstaloval podla navodu.... a nefunguje mi ten torrent manazer http://192.168.1.1:8008/cgi-bin/transmission.cgi....stranka nedostupna.

FIREWALL mam prazdny /usr/local/sbin/post-firewall

atino
18-11-2008, 12:39
Ahoj mam problem z rozbehanim transmission. Postupoval som podla tohoto navodu:http://wl500g.info/showthread.php?t=10307&highlight=transmission, ale ked dam transmission_watchdog tak vypise ze -sh: transmission_watchdog: not found. pri tom som vsetko spravil tak ako je tam popisane az na jednu malickost a to pri instalacii ipkg install transmissiond pretoze je to verzia 1.34 ktora uz nie je na serveri a pri instalacii to hlasilo : Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/transmissiond_1.34-1_mipsel.ipk
wget: server returned error 404: HTTP/1.1 404 Not Found
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 22.
Collected errors:
ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 1: `wget -q -P /opt/ipkg-vfM321 http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/transmissiond_1.34-1_mipsel.ipk'
Failed to download transmissiond. Perhaps you need to run 'ipkg update'?
Tak som vyskusal dat ipkg install transmission bez d a uz instalovalo najnovsiu verziu 1.40. Ale bohuzial transmission nejde. poradi nejaka dobra dusa co robim zle?

beny97
18-11-2008, 13:57
raid stezi, na linuxu staci nejakej script na zalohavani treba pomoci cronu.
jiz mam tento router 2 roky a flash disk (a-data) stale bez poruchy a to je namahan neustalym zapisem dat.

Tiskarnu mam canon MP 170, tisk je ok, na skeneru sem delal 2 dny a nakonec i uspesne.

usb hub jsem zatim nezkousel ale flash disk sezere libovolny.

v tuto dobu by pomalu mela jit do distribuce nova verze routeru asus WL-500gP V2 , neznam moc podrobnosti ale pry ma vice ram, rychlejsi cpu a nove funkce.

zbyva jen pockat az oleg odladi alternativni firmware, jestli vubec.
Chci se jen zeptat jestli se tedy da zprovoznit skenovani na multifunkcnim zarizeni po siti přez tento router? Chystam se koupit MP 540 ale nevim jak by to fungovalo v síti aby se nemusel pro skenovani přepojovat USB kabel na přímo do PC a pro síťový tisk zase naz5.
Můžeš poradit jestli to tedy jde a jak na to? Díky.

ares952
18-11-2008, 19:33
Diky pomohlo to.

Vsetko som nainstaloval podla navodu.... a nefunguje mi ten torrent manazer http://192.168.1.1:8008/cgi-bin/transmission.cgi....stranka nedostupna.

FIREWALL mam prazdny /usr/local/sbin/post-firewall

mel by se Ti vytvorit soubor /opt/init.d/S80busybox_httpd, ktery zajisti spusteni httpd daemona pro port 8008 na dane ceste. Pokud tomu tak neni, je potreba ho vytvorit (na vyzadani zaslu)

Tigerz
18-11-2008, 22:12
mel by se Ti vytvorit soubor /opt/init.d/S80busybox_httpd, ktery zajisti spusteni httpd daemona pro port 8008 na dane ceste. Pokud tomu tak neni, je potreba ho vytvorit (na vyzadani zaslu)

posli mi to prosim ta na tigerz@mail.t-com.sk

a to tam len nakopirujem alebo aky je postup potom...

ked dam ten prikaz v putty transmission_watchdog tak mi toto vypise :(

[Login@WL500gP root]$ transmission_watchdog
-sh: transmission_watchdog: not found



mam toto vsetko nainstalovane na 1GB flashdisku a planujem kupi 8GB kluc na stahovanie torrentov ... co tam potom budem musiet zmenit aby sa to stahovalo na ten 8GB kluc.....? Dakujem za odpoved

ares952
22-11-2008, 10:34
posli mi to prosim ta na tigerz@mail.t-com.sk

a to tam len nakopirujem alebo aky je postup potom...

ked dam ten prikaz v putty transmission_watchdog tak mi toto vypise :(

[Login@WL500gP root]$ transmission_watchdog
-sh: transmission_watchdog: not found



mam toto vsetko nainstalovane na 1GB flashdisku a planujem kupi 8GB kluc na stahovanie torrentov ... co tam potom budem musiet zmenit aby sa to stahovalo na ten 8GB kluc.....? Dakujem za odpoved


Soubor:


#!/bin/sh

PATH=/sbin:/bin:/usr/bin:/usr/sbin:/opt/bin:/opt/sbin

# Uncomment path to busybox httpd to enable startup
BUSYBOX_HTTPD=/usr/sbin/busybox_httpd

HTTPD_CONFIG=/opt/etc/httpd.conf
LISTENING_PORT=8008
INDEX=/opt/share/www/index.html

check_config(){
if [ ! -r ${HTTPD_CONFIG} ]; then
echo "Creating default ${HTTPD_CONFIG}"
cat > ${HTTPD_CONFIG} << __EOF__
# httpd.conf has the following format:
#
# A:172.20. # Allow address from 172.20.0.0/16
# A:10.0.0.0/25 # Allow any address from 10.0.0.0-10.0.0.127
# A:10.0.0.0/255.255.255.128 # Allow any address that previous set
# A:127.0.0.1 # Allow local loopback connections
# D:* # Deny from other IP connections
# /cgi-bin:foo:bar # Require user foo, pwd bar on urls starting with /cgi-bin/
# /adm:admin:setup # Require user admin, pwd setup on urls starting with /adm/
# /adm:toor:PaSsWd # or user toor, pwd PaSsWd on urls starting with /adm/
# .au:audio/basic # additional mime type for audio.au files
#
# A/D may be as a/d or allow/deny - first char case insensitive
# Deny IP rules take precedence over allow rules.
#
#
# The Deny/Allow IP logic:
#
# - Default is to allow all. No addresses are denied unless
# denied with a D: rule.
# - Order of Deny/Allow rules is significant
# - Deny rules take precedence over allow rules.
# - If a deny all rule (D:*) is used it acts as a catch-all for unmatched
# addresses.
# - Specification of Allow all (A:*) is a no-op
#
# Example:
# 1. Allow only specified addresses
# A:172.20 # Allow any address that begins with 172.20.
# A:10.10. # Allow any address that begins with 10.10.
# A:127.0.0.1 # Allow local loopback connections
# D:* # Deny from other IP connections
#
# 2. Only deny specified addresses
# 2. Only deny specified addresses
# D:1.2.3. # deny from 1.2.3.0 - 1.2.3.255
# D:2.3.4. # deny from 2.3.4.0 - 2.3.4.255
# A:* # (optional line added for clarity)
#
# If a sub directory contains a config file it is parsed and merged with
# any existing settings as if it was appended to the original configuration.
#
# subdir paths are relative to the containing subdir and thus cannot
# affect the parent rules.
#
# Note that since the sub dir is parsed in the forked thread servicing the
# subdir http request, any merge is discarded when the process exits. As a
# result, the subdir settings only have a lifetime of a single request.
#
A:*
#/cgi-bin:${USER}:password
.au:audio/basic
.asp:text/html
__EOF__
fi
}

start() {
if [ ! -x "${BUSYBOX_HTTPD}" ]; then
echo "busybox httpd ${BUSYBOX_HTTPD} not started."
exit 2
fi
check_config
echo -n "Starting busybox httpd at port ${LISTENING_PORT} ... "
${BUSYBOX_HTTPD} -c ${HTTPD_CONFIG} -p ${LISTENING_PORT} -h /opt/share/www
echo "done"
}

stop() {
echo -n "Shutting down busybox httpd... "
killall busybox_httpd
echo "done"
}

case "$1" in
start)
start
;;
stop)
stop
;;
restart)
stop
sleep 1
start
;;
*)
echo "Usage: $0 (start|stop|restart)"
exit 1
;;
esac



na upravu cest slouzi konfiguracni soubor /opt/etc/transmission.conf

transmission_watchdog je soucasti balicku transmissiond, ktery uz je v repozitari dostupny, proto si jej nainstaluj a pravdepodobne nebudes muset odtud kopirovat S80....

Tigerz
22-11-2008, 19:52
toto vsetko co si napisal mam doplnit do /opt/etc/transmission.conf ?






Soubor:


#!/bin/sh

PATH=/sbin:/bin:/usr/bin:/usr/sbin:/opt/bin:/opt/sbin

# Uncomment path to busybox httpd to enable startup
BUSYBOX_HTTPD=/usr/sbin/busybox_httpd

HTTPD_CONFIG=/opt/etc/httpd.conf
LISTENING_PORT=8008
INDEX=/opt/share/www/index.html

check_config(){
if [ ! -r ${HTTPD_CONFIG} ]; then
echo "Creating default ${HTTPD_CONFIG}"
cat > ${HTTPD_CONFIG} << __EOF__
# httpd.conf has the following format:
#
# A:172.20. # Allow address from 172.20.0.0/16
# A:10.0.0.0/25 # Allow any address from 10.0.0.0-10.0.0.127
# A:10.0.0.0/255.255.255.128 # Allow any address that previous set
# A:127.0.0.1 # Allow local loopback connections
# D:* # Deny from other IP connections
# /cgi-bin:foo:bar # Require user foo, pwd bar on urls starting with /cgi-bin/
# /adm:admin:setup # Require user admin, pwd setup on urls starting with /adm/
# /adm:toor:PaSsWd # or user toor, pwd PaSsWd on urls starting with /adm/
# .au:audio/basic # additional mime type for audio.au files
#
# A/D may be as a/d or allow/deny - first char case insensitive
# Deny IP rules take precedence over allow rules.
#
#
# The Deny/Allow IP logic:
#
# - Default is to allow all. No addresses are denied unless
# denied with a D: rule.
# - Order of Deny/Allow rules is significant
# - Deny rules take precedence over allow rules.
# - If a deny all rule (D:*) is used it acts as a catch-all for unmatched
# addresses.
# - Specification of Allow all (A:*) is a no-op
#
# Example:
# 1. Allow only specified addresses
# A:172.20 # Allow any address that begins with 172.20.
# A:10.10. # Allow any address that begins with 10.10.
# A:127.0.0.1 # Allow local loopback connections
# D:* # Deny from other IP connections
#
# 2. Only deny specified addresses
# 2. Only deny specified addresses
# D:1.2.3. # deny from 1.2.3.0 - 1.2.3.255
# D:2.3.4. # deny from 2.3.4.0 - 2.3.4.255
# A:* # (optional line added for clarity)
#
# If a sub directory contains a config file it is parsed and merged with
# any existing settings as if it was appended to the original configuration.
#
# subdir paths are relative to the containing subdir and thus cannot
# affect the parent rules.
#
# Note that since the sub dir is parsed in the forked thread servicing the
# subdir http request, any merge is discarded when the process exits. As a
# result, the subdir settings only have a lifetime of a single request.
#
A:*
#/cgi-bin:${USER}:password
.au:audio/basic
.asp:text/html
__EOF__
fi
}

start() {
if [ ! -x "${BUSYBOX_HTTPD}" ]; then
echo "busybox httpd ${BUSYBOX_HTTPD} not started."
exit 2
fi
check_config
echo -n "Starting busybox httpd at port ${LISTENING_PORT} ... "
${BUSYBOX_HTTPD} -c ${HTTPD_CONFIG} -p ${LISTENING_PORT} -h /opt/share/www
echo "done"
}

stop() {
echo -n "Shutting down busybox httpd... "
killall busybox_httpd
echo "done"
}

case "$1" in
start)
start
;;
stop)
stop
;;
restart)
stop
sleep 1
start
;;
*)
echo "Usage: $0 (start|stop|restart)"
exit 1
;;
esac



na upravu cest slouzi konfiguracni soubor /opt/etc/transmission.conf

transmission_watchdog je soucasti balicku transmissiond, ktery uz je v repozitari dostupny, proto si jej nainstaluj a pravdepodobne nebudes muset odtud kopirovat S80....

ares952
22-11-2008, 20:37
ne to jsem napsal obsah souboru S80.... jak jsem psal nekde vyse

ale transmissiond balik je uz dostupny v repozitari, takze jej staci nainstalovat

Tigerz
23-11-2008, 08:16
ne to jsem napsal obsah souboru S80.... jak jsem psal nekde vyse

ale transmissiond balik je uz dostupny v repozitari, takze jej staci nainstalovat

Tak uz mi nahodi ten transmission http://192.168.1.1:8008/cgi-bin/transmission.cgi

ale vypisuje mi to :



Unable to find recent transfer stats in syslog

http://tigerz.szm.com//trans2.JPG

co tam treba zase zmenit?


inak ty ten subor mas /opt/init.d/S80busybox_httpd
ja ho mam v /opt/etc/init.d/S80busybox_httpd....nevadi?

ked stahujem niejako mi skace dost rychlost... Da sa nejako otvorit port... aby som bol ACTIVE ?

ares952
23-11-2008, 17:25
/opt/etc/init.d/S80busybox_httpd je v pohode, tak to ma byt, pred tim jsem se asi upsal

chyba Unable to find recent transfer stats in syslog nevadi, je to jen kvuli statistice kterou je mozne zpracovavat, nemusis si toho vsimat

edit: screenshoty muzes delat i pres klavesu prt scr a nemusis fotit monitor

Tigerz
23-11-2008, 17:35
/opt/etc/init.d/S80busybox_httpd je v pohode, tak to ma byt, pred tim jsem se asi upsal

chyba Unable to find recent transfer stats in syslog nevadi, je to jen kvuli statistice kterou je mozne zpracovavat, nemusis si toho vsimat

edit: screenshoty muzes delat i pres klavesu prt scr a nemusis fotit monitor


diky ..... a s tou rychlostou? neda sa nic nastavit aby to nekolisalo? a otvorit porty alebo nieco take?

Kupil som flashdisk 8GB.... a chcem 6,5GB pouzivat na stahovanie torrentov a ostatnych pouzit na FAT32....potom kde vsade mam dopisat tie cesty na ten disk? diky moc za info

ares952
23-11-2008, 18:37
diky ..... a s tou rychlostou? neda sa nic nastavit aby to nekolisalo? a otvorit porty alebo nieco take?

Kupil som flashdisk 8GB.... a chcem 6,5GB pouzivat na stahovanie torrentov a ostatnych pouzit na FAT32....potom kde vsade mam dopisat tie cesty na ten disk? diky moc za info


cesty jsou k nastaveni v transmission.conf

FAT32 uzijes jen tehdy pokud budes stahovat soubory mensi nez 2GB, pokud vis, ze budes stahovat vetsi, tak je lepsi ext3

peca
24-11-2008, 01:31
Ahoj lidi, prohledával jsem web i zdejší fóra, ale vcelku jsem se nic nedozvěděl. Rozjeli jste někdo Apache? Mě normálně beží (procesy), naslouchá na nastaveném portu, když se na něj připojím z jiného PC z browseru nebo přímo z routeru přes wget, tak v netstatu je vidět, že spojení na daný port bylo navázáno, ale Apache vůbec nereaguje. V error logu ani access logu nic není.

ares952
24-11-2008, 07:39
Ahoj lidi, prohledával jsem web i zdejší fóra, ale vcelku jsem se nic nedozvěděl. Rozjeli jste někdo Apache? Mě normálně beží (procesy), naslouchá na nastaveném portu, když se na něj připojím z jiného PC z browseru nebo přímo z routeru přes wget, tak v netstatu je vidět, že spojení na daný port bylo navázáno, ale Apache vůbec nereaguje. V error logu ani access logu nic není.

nekde tady na foru jsem myslim cetl, ze WL500gP ma malou pamet na apache, ale jist si tim nejsem a neber me prosim za slovo

Tigerz
24-11-2008, 07:59
cesty jsou k nastaveni v transmission.conf

FAT32 uzijes jen tehdy pokud budes stahovat soubory mensi nez 2GB, pokud vis, ze budes stahovat vetsi, tak je lepsi ext3

Nevies ako tam nastavit aby som videl aktualnu rychlost ...? myslim nie nejako oneskorene po zapnuti update.


da sa takto ked to je aj otvorit port na to pripojenie?.... alebo staci v routri vytvorit virtualny server ?

examiner
24-11-2008, 11:52
cau, uz dva dny si hraju s WL500W, ale mam trochu problem, pouzil jsem navod zde (http://www.macsat.com/macsat/content/view/22/29/) a vse se zdalo byt v poradku, ale porad nemuzu donutit disk aby se mi mountoval po rebootu na /opt. Misto toho se mi proad automaticky mountuje na /tmp/mnt/disc0_2, swap se namountuje dobre, ale tohle ne, tudiz mi pak nic nefunguje a musim to delat rucne. :(

Mel by pro me nekdo radu?

gouryella
24-11-2008, 13:13
cau, uz dva dny si hraju s WL500W, ale mam trochu problem, pouzil jsem navod zde (http://www.macsat.com/macsat/content/view/22/29/) a vse se zdalo byt v poradku, ale porad nemuzu donutit disk aby se mi mountoval po rebootu na /opt. Misto toho se mi proad automaticky mountuje na /tmp/mnt/disc0_2, swap se namountuje dobre, ale tohle ne, tudiz mi pak nic nefunguje a musim to delat rucne. :(

Mel by pro me nekdo radu?
Použij wengiho guide, macsat to má drobet outdated :D
http://wl500g.info/showthread.php?t=10307
předtím aktualizuj firmware na http://oleg.wl500g.info/1.9.2.7-10/WL500W-1.9.2.7-10.zip

examiner
24-11-2008, 13:50
super, díky moc...:)

ares952
24-11-2008, 13:56
Nevies ako tam nastavit aby som videl aktualnu rychlost ...? myslim nie nejako oneskorene po zapnuti update.


da sa takto ked to je aj otvorit port na to pripojenie?.... alebo staci v routri vytvorit virtualny server ?

bez update aktualni rychlost asi nezjistis pokud si an to nenapises svuj vlastni skript, ktery by to aktualizoval sam

jake otevreni portu mas na mysli? da se samozrejme pomoci iptables vlozit pravidlo na presmerovani, pripadne povoleni prichozi komunikace na nejakem portu

Tigerz
24-11-2008, 16:30
bez update aktualni rychlost asi nezjistis pokud si an to nenapises svuj vlastni skript, ktery by to aktualizoval sam

jake otevreni portu mas na mysli? da se samozrejme pomoci iptables vlozit pravidlo na presmerovani, pripadne povoleni prichozi komunikace na nejakem portu

Tak mam ten 8GB kluc a fakt neviem ako to zmenim v tom /opt/etc/transmission.conf

ved tam nieni nic ako napr C:\ zmenit na d:\ ....

ares952
24-11-2008, 21:32
Tak mam ten 8GB kluc a fakt neviem ako to zmenim v tom /opt/etc/transmission.conf

ved tam nieni nic ako napr C:\ zmenit na d:\ ....

linux ma trosku jinou logiku adresarove struktury, zadne disky z nebo d, vsechno jen adresare namountovane do korenoveho oddilu.

Je potreba abys specifikoval svuj dotaz a vzdy napsal na co odpovidas, potom Ti dokazu poradit, nebo rict co jak by slo.

Tigerz
25-11-2008, 06:19
linux ma trosku jinou logiku adresarove struktury, zadne disky z nebo d, vsechno jen adresare namountovane do korenoveho oddilu.

Je potreba abys specifikoval svuj dotaz a vzdy napsal na co odpovidas, potom Ti dokazu poradit, nebo rict co jak by slo.

Aha .... to som potreboval vediet... diky moc...

Tigerz
25-11-2008, 15:52
Mam este otazocku ohladom tej rychlosti ... stale mi klesa a stupa neda sa to nejako upravit?

ares952
25-11-2008, 18:08
Mam este otazocku ohladom tej rychlosti ... stale mi klesa a stupa neda sa to nejako upravit?

delat by to nemelo, jake mas pripojeni (provider) ?

examiner
26-11-2008, 00:48
taky mi ta rychlost znacne kolisa - ale na PC vse ok...:(

nevite nekdo o nejaky solidnim download manageru? nebo jde primet transmission aby stahoval i jiny soubory nez torrenty?

ares952
26-11-2008, 06:12
taky mi ta rychlost znacne kolisa - ale na PC vse ok...:(

nevite nekdo o nejaky solidnim download manageru? nebo jde primet transmission aby stahoval i jiny soubory nez torrenty?

z internetu nejake napr. iso soubory jde stahovat pres wget

me u torrentu donedavna rychlost nekolisala, enz UPC zavedla omezovani

Tigerz
26-11-2008, 06:16
delat by to nemelo, jake mas pripojeni (provider) ?

Mam T-com DSL DW: 260kb/s UP: 60kb/s

V klasickom utorrente v NTB mi to slape v pohode 250kb/s .... tam mam otvoreny port cez router....

V transmission to ide cca max 215kb/s a hned klesne na 5kb/s a tak.... skusal som aj nakofigurovat ten port 65534 co je v transmission.conf..... do routera ako virtual server pre IP Routra....a nevidim rozdiel...

V tom transmissione tam ukazuje uzivatelov PEERS to su iba activny? mne ukaze pri stahovani 15 a v utorrente 40... ???

examiner
26-11-2008, 10:51
z internetu nejake napr. iso soubory jde stahovat pres wget

me u torrentu donedavna rychlost nekolisala, enz UPC zavedla omezovani

to jo no, ale docela by se mi libilo, kdyby to umelo primo transmission, aby si tam useri mohli snadno pridavat svoje downloady... Docela dobre se da stahovat i pres Lynx, akorat tam resim problem s vice downloady najednou - moc se mi to nestava, ale obcas je to potreba...

Jaky je nejlepsi ftp server? vsftp?

ares952
27-11-2008, 19:59
Mam T-com DSL DW: 260kb/s UP: 60kb/s

V klasickom utorrente v NTB mi to slape v pohode 250kb/s .... tam mam otvoreny port cez router....

V transmission to ide cca max 215kb/s a hned klesne na 5kb/s a tak.... skusal som aj nakofigurovat ten port 65534 co je v transmission.conf..... do routera ako virtual server pre IP Routra....a nevidim rozdiel...

V tom transmissione tam ukazuje uzivatelov PEERS to su iba activny? mne ukaze pri stahovani 15 a v utorrente 40... ???

musis brat do uvahy taky rychlost procesoru, koukal jsi na vytizeni systemu pri stahovani pres transmission anebo pres ftp? podle me 15 peeru/seedu je docela slusne cislo

co se tyka rychlosti to je druha otazka :-( nevim

ares952
27-11-2008, 20:00
to jo no, ale docela by se mi libilo, kdyby to umelo primo transmission, aby si tam useri mohli snadno pridavat svoje downloady... Docela dobre se da stahovat i pres Lynx, akorat tam resim problem s vice downloady najednou - moc se mi to nestava, ale obcas je to potreba...

Jaky je nejlepsi ftp server? vsftp?

na tohle by sel samozrejme napsat skript, udelal bych to, ale nemam vubec cas, takze kdyz neco potrebuju naplanuju si pres at ulohu za pet minut, kterou zacnu stahovat velky soubor z http/ftp

examiner
28-11-2008, 20:57
Connected to 10.107.115.142.
500 OOPS: vsftpd: not found: directory given in 'secure_chroot_dir':/opt/usr/sha
re/empty
500 OOPS: child died
Connection closed by remote host.


Zkoušel jsem rozběhat vsftpd (http://wlhdd.co.uk/wiki/VSFTP) a tohle mi to pořád píše. Nevíte někdo co s tím?

Co se samby týče, tam mám pro změnu problém s konfigurací - nedostane se mi tam žádný user...:(

ares952
29-11-2008, 06:45
Connected to 10.107.115.142.
500 OOPS: vsftpd: not found: directory given in 'secure_chroot_dir':/opt/usr/sha
re/empty
500 OOPS: child died
Connection closed by remote host.


Zkoušel jsem rozběhat vsftpd (http://wlhdd.co.uk/wiki/VSFTP) a tohle mi to pořád píše. Nevíte někdo co s tím?

Co se samby týče, tam mám pro změnu problém s konfigurací - nedostane se mi tam žádný user...:(


sambu mi stacilo pouze zapnout ve webovem rozhrani
s vsftpd bohuzel neporadim, neznam ho :-(

examiner
29-11-2008, 17:23
Je normalni, ze se transmission-daemon spousti takhle trikrat? a kazdej navic sebral 8MB RAM? Mam pak ve vysledku spotrebovano 90% pameti jenom na transmission. Da se s tim neco udelat?


PID TTY STAT TIME MAJFL TRS DRS RSS %MEM COMMAND
136 ? S 0:01 263 1179 1520 112 0.3 /sbin/syslogd -m 0 -O /
141 ? Ss 0:00 69 65 910 204 0.6 /opt/sbin/cron
150 ? Ss 0:00 195 174 1197 272 0.9 /opt/sbin/xinetd -pidfi
160 ? Ss 0:00 330 1998 1597 544 1.8 /opt/sbin/smbd -D
162 ? Ss 0:00 1532 771 1500 476 1.5 /opt/sbin/nmbd -D
168 ? S 0:00 144 535 12980 8472 28.0 /opt/bin/transmission-d
169 ? S 0:00 0 535 12980 8472 28.0 /opt/bin/transmission-d
170 ? S 226:11 10223 535 12980 8472 28.0 /opt/bin/transmission-d
355 ? Ss 0:01 86 327 1504 680 2.2 dropbear
356 pts/0 Ss 0:00 124 1179 1560 576 1.9 -sh
390 pts/0 R+ 0:00 105 69 1374 472 1.5 ps -xv


Transmission jsem rozchodil podle ruznych navodu, hodne jsem cerpal od wengiho (http://wl500g.info/showthread.php?t=10307), neco pohledal ruzne na netu, protoze to ma trochu zastaraly navod...

gouryella
29-11-2008, 18:45
Je normalni, ze se transmission-daemon spousti takhle trikrat? a kazdej navic sebral 8MB RAM? Mam pak ve vysledku spotrebovano 90% pameti jenom na transmission. Da se s tim neco udelat?

není nic jednoduššího než vyzkoušet zabít proces, a počkat co na to transmission

kill 169

klinki
06-12-2008, 19:22
Zdravím všechny české uživatele !

Chtěl jsem se zeptat, je možné udělat z Asusu WL-500 v1 model WL-500 v2 (softwarově, hardwarově se budou lišit minimálně v procesoru, pamětech atd.. to vím, jde mi spíš o funkce které nabízí v2 a v1 je nemá...)

ares952
06-12-2008, 20:16
Zdravím všechny české uživatele !

Chtěl jsem se zeptat, je možné udělat z Asusu WL-500 v1 model WL-500 v2 (softwarově, hardwarově se budou lišit minimálně v procesoru, pamětech atd.. to vím, jde mi spíš o funkce které nabízí v2 a v1 je nemá...)

softwarove jde udelat asi vsechno pokud rozumis lin7uxu

klinki
06-12-2008, 21:02
No jako nejsem žádnej expert na linux ale základy snad zvládnu :) a kdyžtak je tu google a tohle fórum žejo :D
Btw šlo by to udělat přímo přehráním firmwaru? :) paž to by bylo hooodně jednoduché ^^

sarlacc
06-12-2008, 21:52
Jaké funkce V2 má a V1 je nemá? jen pro informaci.

ares952
07-12-2008, 06:20
No jako nejsem žádnej expert na linux ale základy snad zvládnu :) a kdyžtak je tu google a tohle fórum žejo :D
Btw šlo by to udělat přímo přehráním firmwaru? :) paž to by bylo hooodně jednoduché ^^

pokud maji jiny procesor, tak to asi nepujde, zvlast pokud maj jinou instrukcni sadu nebo jinak mapovane periferie

klinki
07-12-2008, 08:14
Jedná se hlavně o
EZQoS - Bandwidth-On-Demand (BOD)

sarlacc
07-12-2008, 09:23
hm, tak to by mohlo být zajímavé, pokud se ti to podaří přenést.
A to je jen nějaký skript a podstránka ve webové administraci? To by možná mohlo jít.

PeKo
16-12-2008, 15:50
Zdravim, nenasiel by sa navod ako spojaznit apache alebo lighttpd, dake navody som nasiel ale nefunguje to.
Dakujem

jani
18-12-2008, 14:17
Zdravim, nenasiel by sa navod ako spojaznit apache alebo lighttpd, dake navody som nasiel ale nefunguje to.
Dakujem

Cau,

webserver lighttpd s php jsem rozjel pomoci navodu na
http://kratochvilovi.net/kcms/
je tam i navod na sqlite ale ten jsem nedelal, pro sql jsem pouzil mysql navod z
http://www.macsat.com/macsat/content/view/73/29/

Lighttpd+php se instalovalo v poho, u toho navodu mysql uz nevim jestli nebyl nejaky problem.

jani
18-12-2008, 18:51
Borci nezkousel jste nekdo implementovat posledni verzi IP Accountingu?
Ukazka - http://ap.zitny.net/ipaccounting/, Download (http://www.zitny.net/uploads/ipaccounting.tar.gz)

gouryella
18-12-2008, 20:05
Zdravim, nenasiel by sa navod ako spojaznit apache alebo lighttpd, dake navody som nasiel ale nefunguje to.
Dakujem
pokud nepotřebuješ php, sql, apod. stačí vestavěný busybox server: (prý funguje i s php a sql když je doinstaluješ)


mkdir /opt/share/www
nano /opt/etc/init.d/S98httpd
chmod +x /opt/etc/init.d/S98httpd
sh /opt/etc/init.d/S98httpd
nano /opt/share/www/index.html

obsah S98httpd:


busybox_httpd -p 81 -h /opt/share/www

obsah index.html:

test
do post-firewall přidat:

iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to-destination $4:81

PeKo
19-12-2008, 11:44
dakujem, uz som lighttpd spojazdnil aj PHP, ale mam dalsi problem, chcem rozchodit fotogaleriu, nasiel som ju na http://www.honzakacko.tk/,
mam problem s prikazom iconv, pravdepodobne ho tam nemam naistalovany, nasiel som aj balicek libiconv, balicek som naistaloval ale nic, nevie niekto poradit

hlasenie
2008-12-29 12:54:55: (mod_fastcgi.c.2618) FastCGI-stderr: PHP Fatal error: Call to undefined function iconv() in /opt/share/www/lighttpd/skuska.php on line 2

Dakujem.

PeKo

Tigerz
20-12-2008, 20:06
V poslednej dobe mi nefunguje nejako stahovanie. Vzdy ked pridam torrent do Source tak zacne stahovat a potom po case len nahodi takuto tabulku(stopped) a nie a nie aby to zacalo stahovat.... restart nepomoze

3972

netman92
22-12-2008, 14:14
sory ak to tu uz bolo ale chem sa spytat ako sa instaluje oleg do asusu WL-520gU alebo GP pod windows????

dik moc

Tigerz
23-12-2008, 09:14
toto co je ? nove rozhranie?
http://forum.transmissionbt.com/viewtopic.php?f=1&t=6659&start=0&st=0&sk=t&sd=a

jani
25-12-2008, 18:26
sory ak to tu uz bolo ale chem sa spytat ako sa instaluje oleg do asusu WL-520gU alebo GP pod windows????

dik moc

přes webové rozhraní, sekce System Setup > Firmware Upgrade

další varianta je přes TFTP během recovery módu routeru, zkus pohledat určitě tady někde jsou návody.

myschoo
27-12-2008, 21:50
zdravim
neviete o nejakej utilitke ktora by mi merala traffic a dala by sa nainstalovat na Olegov FW?

jani
30-12-2008, 10:24
zdravim
neviete o nejakej utilitke ktora by mi merala traffic a dala by sa nainstalovat na Olegov FW?

toto už taky delší dobu řeším, zatím asi nejlepší co jsem našel je IP Accounting, když se podíváš na předchozí stránku dával jsem tam odkazy na nejnovější verzi kterou jsem zatim nerozchodil (http://www.wl500g.info/showpost.php?p=124279&postcount=325)

Starší verze i s návodem je na -
http://www.kratochvilovi.net/kcms/index.php

Jestli máš rozchozené ipkg tak jsou dostupné jednodušší utilitky jako
vnstat, darkstat, ntop, iptraf, akorát myslim že nezvládají měření trafficu pro jednotlivé IP adresy..

Pokud trošku pohledáš na fóru určitě něco najdeš, např.
http://www.wl500g.info/showthread.php?t=2848

myschoo
30-12-2008, 11:15
diky za radu
nakoniec som nainstaloval ten vnstat cez ipkg.. uz som aj rozbehal autoupdate v cron takze toto jednoduche shellove rozhranie mi vyhovuje nakolko tam pristupujem len z mojej ip... ;)

edit. ten autoupdate neviem stale rozbehat .. skusal som vsetko mozne.. ak vam to niekomu funguje napiste sem.. dik

jani
03-01-2009, 00:33
diky za radu
nakoniec som nainstaloval ten vnstat cez ipkg.. uz som aj rozbehal autoupdate v cron takze toto jednoduche shellove rozhranie mi vyhovuje nakolko tam pristupujem len z mojej ip... ;)

edit. ten autoupdate neviem stale rozbehat .. skusal som vsetko mozne.. ak vam to niekomu funguje napiste sem.. dik

Dneska jsem to rozbíhal taky.
Cron podle http://www.macsat.com/macsat/content/view/28/29/

vnstat jsem nainstaloval

ipkg install vnstat

v /opt/etc/cron.5mins/ jsem vytvořil vnstat.sh :


#!/bin/sh
# Vnstat database update
vnstat -u -i eth1


a udělal ho spustitelným

chmod +x vnstat.sh

pak jsem teda ještě přidal php frontend z
http://www.sqweek.com/sqweek/index.php?p=1
ale to už není nutné, vnstat by měl jet i z konzole i přes webové rozhraní se stejným výsledkem

Zatim to vypadá že to funguje :)

trymyluck
08-01-2009, 08:49
Zdravim vsechny uzivatele wl-500gP a preju vam krasny novy rok,

a ted k problemu :-)
Psal jsem dotaz na Q&A (viz. link (http://wl500g.info/showthread.php?t=17804), ale zadne odpovedy jsem se nedockal.

Muj problem:
delam ve firme, kde nejake web stranky jsou zablokovane. Abych se dostal na ty stranky nainstaloval jsem si na muj router Tinyproxy. Z firmy se muzu pripojit na router jen pres porty 21, 443, 80.

Co mam napsat do souboru post-firewall, aby muj router pochopil, ze port 80 z venku je 1024 (port proxy serveru)? :confused:

Diky predem za pomoc.
T.

gouryella
08-01-2009, 19:50
[QUOTE=trymyluck;126585]
Co mam napsat do souboru post-firewall, aby muj router pochopil, ze port 80 z venku je 1024 (port proxy serveru)? :confused:


iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 80 -j DNAT --to-destination $4:1024
moc to nechapu, ale takhle bude z wan na portu 80 lokalni port 1024

kemo
09-01-2009, 08:27
Nazdar kluci,
koupil jsem si také tento skvělý router ve verzi 1. Mám na něm ještě původní firmware. Měl bych pár dotazů.

1/když nahraju Olegův firmware, bude možné se pak zase vrátit k firmwaru původnímu?
2/ zůstane mi nastavení routeru po nahrátí Olegova firmwaru?

Díky moc za odpovědi...

sarlacc
09-01-2009, 09:11
Oboje je možné, ale musíš se o to trochu přičinit:
ad 1) ano, přehrávat firmwary je možné bez problémů, jen u openwrt jsem slyšel o drobných komplikacích při přechodu zpět, ale nic co by se nedalo prý vyřešit (kdyžtak v nouzi nejvyšší hledej pin 10 trick). Původní verzi firmwaru si nezapomen schovat, ale měla by se dát i stáhnout.
ad 2) Nastavení zazálohuj přes webové rozhraní, taky by se mělo dát pak použít, nicméně oleg to doporučuje zresetovat a nastavit znova.

Olegův firmware mi přijde tak 1000x lepší, takže pravděpodobně neudeš mít důvod přehrávat něco zpět.

kemo
09-01-2009, 12:31
Jasné. Jde o to že s Linuxem jsem kdysi trochu dělal (dělal jsem správce AP) ale vše jsem zapoměl :( . Tudíž mám trochu strach se do toto hrnout. Na routeru bych rád provozoval : Sambu, FTP (přístupné z vnějšku) a stahování (asi pravděpodobně torrenting) . Až se do toho trochu dostanu rád bych ještě zprovoznil svoje stránky na routeru a webkameru. Další problém že doma nemám linux. Ale asi by to vše šlo spravovat přes Putty přímo z widlí že?

A ještě jedna věc. Můžu mít v routeru zapojenou flešku 1GB (na ní swap a balíčky) a zaroveň harddisk 250GB (FTP, torrenting a Samba) v USB?????? Někde jsem řetl že dvě uložiska se nějak nesnesou.

sarlacc
09-01-2009, 14:11
To je nesmysl, právě tam mám v prvním usb flash 512MB a disk WD 250GB. Vše, co jsi vypsal jde a na vše tu jsou návody. Jen s tou webkameru můžeš mít potíže. Moc jich podporováno není.


Přes Putty samozřejmě!!!

kemo
10-01-2009, 20:51
Zdravím. Snažil jsem se rozjet ADOS podle tohoto (http://wl500g.info/showpost.php?p=85256&postcount=2) návodu. Při spuštění lighttpd mi vypíše toto:

[admin@asus root]$ /opt/etc/init.d/S80lighttpd restart
Starting web server: lighttpd
Duplicate config variable in conditional 0 global: fastcgi.server
2009-01-10 21:43:54: (configfile.c.888) source: cat /opt/etc/lighttpd/conf.d/*.conf line: 15 pos: 1 parser failed somehow near here: (EOL)
2009-01-10 21:43:54: (configfile.c.888) source: /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf line: 331 pos: 1 parser failed somehow near here: (EOL)


Jedu na posledním firmwaru koppel. Nevíte co s tím?Prosím prosím :D

sarlacc
10-01-2009, 21:02
No tak asi to tam máš dvakrát no.
tak mrkni do /opt/etc/lighttpd/conf.d/ asi tam bude nějaký defaultní konfigurák a v něm na řádek 15

no a ty jsi to dopsal do /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf na řádek 331

asi bych to zkusil z toho prvního umazat (tu definici proměnné fastcgi.server), protože to neví, co si vybrat. nebo sem dej obsahy obou souboru. nezapomen na restart.

kemo
10-01-2009, 22:27
Jo. Tak už jsem to rozeběhnul. Díky. Akorát to nestahuje. Nastavil jsem pouze curl ( /opt/bin/curl) a když do systému vložim odkaz vůbec nestahuje. Budu si s tim muset ještě pohrát. V logu žádná chybka není.

/edit
ADOS už funguje. :)
Akorát když nastartuju lighttpd a cron tak mi nějak blbne FTP.

Tigerz
11-01-2009, 08:23
Tak kupil som 640GB DISK na stahovanie a seedovanie torrentov
ale rychlost je strasne mala cca 2MB/s.... ked chcem kopirovat na moj disk. Neda sa to nejako obist?

Myslim: Mam vytvorene
60MB SWAP PART1
700MB PART 2
450GB PART 3 tam kde sa stahuju vsetky torrenty

a zbytok GB mam part 4 formatovane na FAT32

Neda sa to nejako spravit tak ze si nakopirujem nejake filmy s toho linuxoveho systemu do FAT32 oddielu a potom pripojim USB rozhranie k PC a pojde to kopirovanie tych filmov rychlejsie....

Dufam ze som to srozumitelne napisal....diky za odpovede ak mate nejake napady ako to vyriesit prosim sem s nimi.

ares952
11-01-2009, 14:05
Tak kupil som 640GB DISK na stahovanie a seedovanie torrentov
ale rychlost je strasne mala cca 2MB/s.... ked chcem kopirovat na moj disk. Neda sa to nejako obist?

Myslim: Mam vytvorene
60MB SWAP PART1
700MB PART 2
450GB PART 3 tam kde sa stahuju vsetky torrenty

a zbytok GB mam part 4 formatovane na FAT32

Neda sa to nejako spravit tak ze si nakopirujem nejake filmy s toho linuxoveho systemu do FAT32 oddielu a potom pripojim USB rozhranie k PC a pojde to kopirovanie tych filmov rychlejsie....

Dufam ze som to srozumitelne napisal....diky za odpovede ak mate nejake napady ako to vyriesit prosim sem s nimi.

problem je v rychlosti USB tohoto routeru, ja taky stahuju 2-3MB/s vic ne

smir se s tim

sarlacc
11-01-2009, 14:19
přesně tak, víc nečekej.

Tigerz
11-01-2009, 14:53
ARES952 - Chcem sa spytat ako presne nastavit otvorenie toho portu cez IPtables.... ako si mi pisal

povoleni pristupu na transmission web port z IP adresy a zbytek zakazat:
iptables -A INPUT -i vlan1 -s -p tcp --dport 8008 -j laccept
iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j ldrop

Nejako sa neviem pohnut.... co mam popripade zadat...s linuxu som trochu mimo :(

lebo sa mi nezda fakt ze seederov spolu s leechermi je 300.... a ja stahujem od desiatych....


diky moc....

netman92
11-01-2009, 22:34
chcem sa spytat ako sa da rozbehat torrent na olegovi? uz mi ide ipkg ale toto nejako neviem najlpsie keby to malo nejaky gui cet web pristup alebo podobne

pls hodte mi sem aspon link dik

Tigerz
12-01-2009, 05:32
chcem sa spytat ako sa da rozbehat torrent na olegovi? uz mi ide ipkg ale toto nejako neviem najlpsie keby to malo nejaky gui cet web pristup alebo podobne

pls hodte mi sem aspon link dik

Tu mas kompletny navod

http://www.lumidan.eu/article/30-instalace-oleg-firmware-na-asus-wl500g-premium/?lang=czech

gouryella
14-01-2009, 16:25
alternativně lze použít rtorrent, ovládá se externím programem napsaným v jave přes SSH odkudkoliv a to jakkoliv.
Návod viz podpis...

Tigerz
15-01-2009, 08:57
ARES952 - Chcem sa spytat ako presne nastavit otvorenie toho portu cez IPtables.... ako si mi pisal

povoleni pristupu na transmission web port z IP adresy a zbytek zakazat:
iptables -A INPUT -i vlan1 -s -p tcp --dport 8008 -j laccept
iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j ldrop

Nejako sa neviem pohnut.... co mam popripade zadat...s linuxu som trochu mimo :(

lebo sa mi nezda fakt ze seederov spolu s leechermi je 300.... a ja stahujem od desiatych....


diky moc....

moze mi niekto odpovedat :D

ares952
16-01-2009, 11:20
ARES952 - Chcem sa spytat ako presne nastavit otvorenie toho portu cez IPtables.... ako si mi pisal

povoleni pristupu na transmission web port z IP adresy a zbytek zakazat:
iptables -A INPUT -i vlan1 -s -p tcp --dport 8008 -j laccept
iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j ldrop

Nejako sa neviem pohnut.... co mam popripade zadat...s linuxu som trochu mimo :(

lebo sa mi nezda fakt ze seederov spolu s leechermi je 300.... a ja stahujem od desiatych....


diky moc....


iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j ldrop
presune vsechny vstupni pozadavky tcp portu 8008 z wlan do retezce ldrop, ktery muze byt vytvoren napriklad takto:

iptables -N ldrop
iptables -A ldrop -m limit --limit 5/minute --limit-burst 3 -j LOG --log-prefix "Rejected: "
iptables -A ldrop -j DROP

cili ldrop zahodi prichozi paket, navic ho zaloguje, ale dela to s urcitym omezenim (logovani) aby nedoslo k zahlceni

podobne muze byt vytvoren retezec (chain) laccept, jen s tim rozdilem, ze se neprovede DROP ale ACCEPT

potom prikazy:
iptables -A INPUT -i vlan1 -s <IP ADRESA> -p tcp --dport 8008 -j laccept
iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j ldrop

zajisti, ze pozadavek na portu 8008 (coz je pouze webove rozhrani transmission/torrentu) z ip adresy <IP ADRESA> se povoli a ze vsech ostatnich se zakaze (zahodi)

nic vic, pokud Ti jde o povoleni prichozich pozasdavku na jinem portu, explicitne to znamena, ze musis mit ty pozadavky zakazane necim jinym, tzn. bud sis vytvoril svuj ip tables firewall (coz si nemyslim) anebo mas povoleny firewall ve webovem rozhrani routeru, potom je nejspis potreba ho vypnout a udelat si svuj firewall anebo si do firewallu dat vyjimky (ale s tim zabudovanym bohuzel nemam zkusenosti)

Tigerz
16-01-2009, 16:13
po zadani mi hlasi toto

[tigerz@ASUS root]$ iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j ldrop
iptables v1.2.7a: Couldn't load target `ldrop':File not found

Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
[tigerz@ASUS root]$

????? nejako to nefunguje....

Maj prosim ta chvilu strpenia potom... som v tomto zaciatocnik

sarlacc
16-01-2009, 23:07
nejsem na toto uplný odborník, ale tím
iptables -N ldrop
to právě pojmenuješ. Zkus to všechno dát/přidat do post-firewall (v případě olegova firmwaru).
To -j je jako jump skok někam na jiné pravidlo

Tigerz
17-01-2009, 19:23
No vidim ze by sa mi na to hodil normalne aj navod..... nejde mi to no :(

sarlacc
17-01-2009, 22:29
doporučuju http://www.owebu.cz/linux/vypis.php?clanek=880
Návodů je přece spousta, ve třetím díle najdeš, co hledáš.

Tigerz
18-01-2009, 08:07
S akym programom si mam overit co mam otvoreny ten port cez Transmissiond?

mmocz
18-01-2009, 09:36
Potreboval bych trosku poradit :) Mam Wl 500gp s nejnovejsim firmwarem od olega...
Na jednom pocitaci za routerem mi bezi server a potreboval bych, aby vsechny pozadavky pres port 2593 se presmerovali na nej. A nemuzu to rozchodit :(
Nejdriv jsem to zkusil pres DMZ, vyplnil jsem IP serveru a restartoval router. (Neni potreba nic dal aktivovat, staci jen vyplnit ip, ze jo?)
A pak jsem to zkousel pres port forwarding incoming i local port jsem nastavil 2593 a dal jsem ip serveru...
A zase to nefungovalo :( asi neco delam blbe a nevim co. Netusi nekdo co jsem opomenul?

gouryella
18-01-2009, 12:58
S akym programom si mam overit co mam otvoreny ten port cez Transmissiond?

http://www.canyouseeme.org/
torrent aplikace musi bezet...

gouryella
18-01-2009, 13:04
Potreboval bych trosku poradit :) Mam Wl 500gp s nejnovejsim firmwarem od olega...
Na jednom pocitaci za routerem mi bezi server a potreboval bych, aby vsechny pozadavky pres port 2593 se presmerovali na nej. A nemuzu to rozchodit :(
Nejdriv jsem to zkusil pres DMZ, vyplnil jsem IP serveru a restartoval router. (Neni potreba nic dal aktivovat, staci jen vyplnit ip, ze jo?)
A pak jsem to zkousel pres port forwarding incoming i local port jsem nastavil 2593 a dal jsem ip serveru...
A zase to nefungovalo :( asi neco delam blbe a nevim co. Netusi nekdo co jsem opomenul?

zkus virtual server
port range: 2593
local ip: ip serveru
local port: 2593
protocol: both

párkrát se mi stalo že se po restartu nastavení neprojevilo, zkus odpojit na chviku napájení a znovu zapnout.

další možností je přesměrování přes iptables...

mmocz
18-01-2009, 13:27
Tak vypojeni nepomohlo :( moh bys mi trosku poradit jak to udelat pres ip tables?
Jeste mozna pridam naky info: mam net od karnevalu a router je za modemem...
Na modemu jde akorat nastavit DHCP, to jsem tam vypnul a mam DHCP server na routeru. Ten je nastaven na Home Gateway... Udelal jsem i factory default a zkusil nastavit virtual server znova a nic. Zkusil sem zapnout i vypnout firewall...

gouryella
18-01-2009, 17:17
Tak vypojeni nepomohlo :( moh bys mi trosku poradit jak to udelat pres ip tables?
Jeste mozna pridam naky info: mam net od karnevalu a router je za modemem...
Na modemu jde akorat nastavit DHCP, to jsem tam vypnul a mam DHCP server na routeru. Ten je nastaven na Home Gateway... Udelal jsem i factory default a zkusil nastavit virtual server znova a nic. Zkusil sem zapnout i vypnout firewall...
mam také UPC, tedy bývalej karneval Plzeň, pokud nefunguje DMZ tak mne nic nenapadá, DMZ vpodstatě zrcadlí lokální IP do WAN, tedy jakoby žádný router nebyl a všechny porty jsou vidět.

*Zkus vypnout vestavěný firewall, a ochranu před DOS.
*Zkus otestovat nějakou jednoduchou službu v lokální síti typu, ftp, ssh, a vytvořit na ní směrování NAT (virtual server nebo triggering)
opravdu je na serveru otevřen ten port, jaké služby na serveru mají být přístupné?

iptables předpokládá olegův firmware:
nano /tmp/local/sbin/post-firewall
přidat řádek, kde za X dosadíš lokální port, a za Y vnější

iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport Y -j DNAT --to-destination $4:X

btw: router může být i celkem dobrý server, ftp, ssh de tak nějak samo, php+sql je docela pomalé ale na malý blog docela ujde.

Tigerz
20-01-2009, 14:05
http://www.canyouseeme.org/
torrent aplikace musi bezet...

no ked dam port 5678 co mam na Utorrent tak mi vypise error

a utorrent ked dam otestovat tak OK..


??????

sarlacc
20-01-2009, 14:15
ale asi by to měly být dva řádky:
v prvním povolíš ten port:


iptables -A INPUT -p tcp --dport 5678 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 5678 -j DNAT --to-destination $4:5678(nebo jiný, to už je na tobě)

ale jistě to nevím
nepotřebuje to třeba rozsah portů, ne jen jeden?

vrobert
20-01-2009, 14:19
Nazdar každému!
Vlastním router ASUS wl500gp v2 s firmwarem od olega,a nainstalovaním rtorrentem. Vsetko beží tak ako má, len sem tam rtorrent sa zastaví, a ked ho znova spustím, tak kontroluje tie časti torrentov co su uz stiahnuté, co ma dosť štve lebo to trvá dosť dlho. Otázka je či sa to niekde nedá vypnúť?
Hladal som to tu na fóre, ale nič som nenasiel ohladom toho, keď to tu niekde už bolo tak sry za otázku.
Ďakujem za odpoveď!!!

Vrobert

sarlacc
20-01-2009, 14:24
to tigerz: napiš prosím ještě jednou jak to máš a co vlastně potřebuješ, nějak jsem se v tom už ztratil.

Tigerz
20-01-2009, 16:21
to tigerz: napiš prosím ještě jednou jak to máš a co vlastně potřebuješ, nějak jsem se v tom už ztratil.

Ja som na tom horsie :)

Potrebujem proste otvorit port na transmissiond aby som mohol stahovat aj od pasivnych uzivatelov....Stahujem teraz len od aktivnych
http://192.168.1.1:8008/cgi-bin/transmission.cgi?tname=&ACTION=Update.....


Len vobec neviem ako..... a s tych navodov som blbec :(

Inak toto mi vypisuje: pre ten port 5678 ...co s tym?

tigerz@192.168.1.1's password:
[tigerz@ASUS root]$ iptables -A INPUT -p tcp --dport 5678 -j ACCEPT
[tigerz@ASUS root]$ iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 5678 -j DNAT --to-destination $4:5678
Warning: wierd character in interface `-p' (No aliases, :, ! or *).
Bad argument `tcp'
Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.
[tigerz@ASUS root]$

sarlacc
20-01-2009, 16:58
a co přidat pravidlo o odchozí komunikaci?

Tigerz
20-01-2009, 18:41
a co přidat pravidlo o odchozí komunikaci?

prosim ta vobec o tom nemam ani paru.... by som to nejako potreboval krok po kroku spravit...diky moc

vzdy ked tam zadam nejaky dlhy prikaz... mi vypisuje bad argument alebo nieco na ten sposob a to som skusal navody aj s inych stranok a vsetko presne napisane a mne to zacne vypisovat take blbosti..... Nemozem tu mat ja nieco zle alebo tie musim najprv niecim aktivovat?

gouryella
21-01-2009, 19:02
Nazdar každému!
Vlastním router ASUS wl500gp v2 s firmwarem od olega,a nainstalovaním rtorrentem. Vsetko beží tak ako má, len sem tam rtorrent sa zastaví, a ked ho znova spustím, tak kontroluje tie časti torrentov co su uz stiahnuté, co ma dosť štve lebo to trvá dosť dlho. Otázka je či sa to niekde nedá vypnúť?
Hladal som to tu na fóre, ale nič som nenasiel ohladom toho, keď to tu niekde už bolo tak sry za otázku.
Ďakujem za odpoveď!!!

Vrobert
check_hash = no

viz http://libtorrent.rakshasa.no/browser/trunk/rtorrent/doc/rtorrent.rc?rev=latest
nemusí fungovat při nestandartním ukončení.

vrobert
22-01-2009, 16:36
check_hash = no

viz http://libtorrent.rakshasa.no/browser/trunk/rtorrent/doc/rtorrent.rc?rev=latest
nemusí fungovat při nestandartním ukončení.

check_hash = no samozrejme mám vypnuté.
teda ak to dobre chápem tak kontrolovanie torrentov po nekorektnom ukončení sa nedá vypnúť.
A aspoň by sa dajak nedalo spraviť to, aby to menej zaťažovalo router? Lebo keď mi kontroluje torrenty, tak router ide skoro na maximum, a spomalí sa sieťová prevádzka.
Ďakujem za odpoveď!!

vrobert

bluemountain
24-01-2009, 10:18
Zdravím,
nemáte někdo představu, jak důležitý je plech, který je nasazen přes CPU a paměti? Předpokládám, že je to nějaké odstínění, ale z důvodu značného hřání a provozu v uzavřeném prostředí mě napadlo na chipy nalepit chladiče. Máte s tím někdo zkušenost nebo víte o nějakém linku, kde se to řeší? Díky.

sarlacc
24-01-2009, 10:33
Takovéhle modifikace se prvotně řeší obvykle v ruské části fora, ale osobně myslím, že chladič by tomu mohl jen pomoct, kdyžtak pak ukaž foto. Že se wl-500gP dá přetaktovat na 300MHz asi víš, že? S tím chladičem už by to bylo asi zcela bezpečné.

bluemountain
24-01-2009, 11:05
chladic na cpu nebo pameti nikdy nic nezkazi, to je mi jasny, ale nezkazim ja neco tim, ze sundam plech, kterej by tam asi nedavali jen tak? googlim a nemuzu nic najit...

myschoo
24-01-2009, 14:49
check_hash = no samozrejme mám vypnuté.
teda ak to dobre chápem tak kontrolovanie torrentov po nekorektnom ukončení sa nedá vypnúť.
A aspoň by sa dajak nedalo spraviť to, aby to menej zaťažovalo router? Lebo keď mi kontroluje torrenty, tak router ide skoro na maximum, a spomalí sa sieťová prevádzka.
Ďakujem za odpoveď!!

vrobert

tiez som nieco podovbne riesil ale nic som nenasiel.. proste 1 krat si tie torrenty MUSI zhashovat... ked to znova padne tak uz hash nebude robit...

este sa to da vraj obist cez nejaky perl skript ktory upravy torrent subor a potom nemusis hashovat ale to som neskusal...

rtorrent_fast_resume.pl

inak som rozbehal rssdler na automaticke stahovanie torrentov do rTorrent a potencionalne aj inych klientov ktore dokazu automaticky sledovat zlozku...

navod:
http://myschoo.php5.sk/

gouryella
24-01-2009, 15:32
# Hash read-ahead controls how many MB to request the kernel to read
# ahead. If the value is too low the disk may not be fully utilized,
# while if too high the kernel might not be able to keep the read
# pages in memory thus end up trashing.
#hash_read_ahead = 10
# Interval between attempts to check the hash, in milliseconds.
#hash_interval = 100
# Number of attempts to check the hash while using the mincore status,
# before forcing. Overworked systems might need lower values to get a
# decent hash checking rate.
#hash_max_tries = 10

jani
25-01-2009, 23:06
zdravim,

zkousel jsem nekolik pravidel v bandwidth managementu ve webovem rozhrani podle pdf navodu ( http://www.wl500g.info/showpost.php?p=11515&postcount=2 ) ale nejak mi nechce fungovat.

Setkal jste se s tim nekdo, pripadne je nejaka jina moznost nastaveni QoS?

diky

Tigerz
31-01-2009, 11:17
Mam strasne pomalu rychlost netu, ked mam spusteni transmissiond sice len uploadujem.... Ked dam PAUSE vo webovom rozhraniii tak internet v notebooku slape super....

Neda sa to nejako obmedzit?


Nikto nic?

freezeghost
05-02-2009, 10:40
Nazdárek pánové a dámy
Měl bych dotázek mohl by mi někdo poslat svoji konfiguraci portů WL500gP v1?
Moje konfigurace je LAN porty na br0; WiFi na eth1 a WAN na vlan1.
Mám nějaký divný problém, někdy se mi router tváří jako by neměl porty (DHCP). Divné je že když fungují fungují vždy do dalšího restartu. pak laboruju s napájením (restart nestačí) než mi zase naběhnou... do dalšího restartu. Wifina dostává IP bez problémů a chodí jako víno, WAN se připojí taky bez problémů, ale s LANkama mám problém.
Tipnul bych si, že LAN by mělo být na vlan0 nebo se mýlím?

Eventuelně jestli někdo tady neví jak eventuelně přesměrovat porty na virtuální port (z br0 na vlan0)

díkas za jakýkoliv tip

FG

PS: jenom pro upřesnění konfiguraci jsem vycucnul přes nvram get
wan_ifname
lan_ifname
wl0_ifname

Tigerz
06-02-2009, 18:26
Chcel by som omedzit pocet spojeni na ten port co ma transmission ...strasne mi to pohlcuje net ked surfujem..... neviete o nejakej rozumnej vete ako to spojazdnit ?

sarkanik
08-02-2009, 00:19
Zdravim, potreboval bych poradit. Nainstaloval jsem Sambu 3, ktera funguje. Problem je, ze router nevidim z pocitace s Windows Vista. Na share se dostanu pouze pomoci IP adresy, pomoci to nejde a router se nezobrazi ani v Mistech v siti. Mam podezreni na nmbd, protoze v logu je uvedeno, ze nemuze najit network interfaces. SWAT tvrdi, ze nmbd nejede, pritom pokud pouziju prikaz ps, tak nmbd jede. Nevedel by nekdo, kde muze byt chyba? Jeste pro jistotu uvadim smb.conf:

[global]
workgroup = WORKGROUP
netbios name = WL-500GP
netbios aliases = WL-500GP
server string = Samba Optware Server
interfaces = br0, l0
client NTLMv2 auth = Yes
load printers = No
disable spoolss = Yes
show add printer wizard = No
preferred master = Yes
wins support = Yes
ldap ssl = no
create mask = 0777
force create mode = 0777
force security mode = 0777
directory mask = 0777
force directory mode = 0777
force directory security mode = 0777

[storage]
comment = Storage
path = /mmc
username = zdenek
valid users = zdenek
read only = No
only user = Yes

port3r
09-02-2009, 07:54
Mam doma internet cez wifi, teda z anteny mi vediet kabel do radia (router) na to aby som mal doma wifi som pripojil za tento router este asus wl500gP v1 na nom je mozne nastavit DDNS, tak som aj spravil, ked sa vsak zvonku konektujem na adresu DDNS tak dostavam internu adresu, ktoru mi prideluje prvy router, co je logicke, teda mi dava 192.168.1.26. Da sa vyriesit tento problem tak aby presla sluzba DDNS cez dva routre? Dakujem. :)

sarlacc
09-02-2009, 14:51
INFO: Tady (http://code.google.com/p/wl500g/) vzniká nová verze firmwaru 1.9.2.7-d, zatím jen testovací alfa!!!, pokud jste nadšenci můžete vyzkoušet. Je odvozena od Olegova firmwaru Oleg 1.9.2.7-10.
Už ted je tam docela dost novinek a oprav a zdá se stabilní. Vyvíjí ji lly.dev, themi...@mail.ru.

freezeghost
10-02-2009, 16:24
Tak je vyřešeno... kdo chce kam pomůže si sám :-)
landevs=vlan0 wl0 (zde chyběl vlan0)
lan_ifnames=vlan0 eth1 (opět vlan0)
lan_ifnames_t=vlan0 eth1 (a tady taktéž)
lan_proto=dhcp (tendle řádek byl prázdný)

tyto čtyři řádky to byly :)

myschoo
11-02-2009, 22:26
nazdarek

pouzivam rtorrent, len riesim jednu vec
da sa nejako nasatvit, aby ked stahujem iba urcitu cast torrentu, nevytvoril VSETKY subory?

priklad: torrent obsahuje 3 freeware programy :rolleyes: a ja si stahujem len 1 program, lenze rtorrent na disku vytvori aj subory programu 2 a 3 ktore zostanu prazdne

da sa tomuto zamedzit?

gouryella
12-02-2009, 14:13
nazdarek

pouzivam rtorrent, len riesim jednu vec
da sa nejako nasatvit, aby ked stahujem iba urcitu cast torrentu, nevytvoril VSETKY subory?

priklad: torrent obsahuje 3 freeware programy :rolleyes: a ja si stahujem len 1 program, lenze rtorrent na disku vytvori aj subory programu 2 a 3 ktore zostanu prazdne

da sa tomuto zamedzit?
nevím, soubory mají de fakto nulovou velikost (alespoň z pohledu gnu)

jinak jsem se připojil do translators groupu, takže již je dostupný(svn) nTorrent v češtině ve verzi 0.6.

svn checkout http://ntorrent.googlecode.com/svn/trunk/

wilder2
13-02-2009, 08:33
Mam taku otazku
Existuje niekde na nete navod (ja som nic nenasiel) ktory by ukazal ako je mozne rozchodit stahovanie dat na externy disk routerom WL 500gP V2 bez nutnosti mat aspon zaklady Linuxu lebo som nauceny na windows :D
A je vobec v kombinacii WL 500gP V2 a windowsu take nieco mozne?
Oleg firmware je sice pekna vec ale je nutne mu nieco doinstalovavat a to nieco nezere windows :-)
vdaka...

gouryella
13-02-2009, 11:42
Mam taku otazku
Existuje niekde na nete navod (ja som nic nenasiel) ktory by ukazal ako je mozne rozchodit stahovanie dat na externy disk routerom WL 500gP V2 bez nutnosti mat aspon zaklady Linuxu lebo som nauceny na windows :D
A je vobec v kombinacii WL 500gP V2 a windowsu take nieco mozne?
Oleg firmware je sice pekna vec ale je nutne mu nieco doinstalovavat a to nieco nezere windows :-)
vdaka...

existuje najdeš ho v manuálu (http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/wireless/WL-500gPV2/e3904_wl_500gpv2_manual.zip)
nevím zda se již asus u V2 polepšil protože důvodem proč jsem přešel na olega byl nefunkční download master.

no tady ty návody zvládne i cvičená opice pokud umíš anglicky/rusky.

jak pracovat s editorem vi (http://kfe.fjfi.cvut.cz/~liska/unix/node52.html)

start (http://wl500g.info/showthread.php?t=10307)
rTorrent my guide
(http://wl500g.info/showpost.php?p=114794&postcount=2)

je i možnost si stahnout/koupit vytvořený obraz z flaskou/flasku kde je vše funkční, udpate na olega však musíš urobit sám.

wilder2
14-02-2009, 08:21
existuje najdeš ho v manuálu (http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/wireless/WL-500gPV2/e3904_wl_500gpv2_manual.zip)
nevím zda se již asus u V2 polepšil protože důvodem proč jsem přešel na olega byl nefunkční download master.

no tady ty návody zvládne i cvičená opice pokud umíš anglicky/rusky.

jak pracovat s editorem vi (http://kfe.fjfi.cvut.cz/~liska/unix/node52.html)

start (http://wl500g.info/showthread.php?t=10307)
rTorrent my guide
(http://wl500g.info/showpost.php?p=114794&postcount=2)

je i možnost si stahnout/koupit vytvořený obraz z flaskou/flasku kde je vše funkční, udpate na olega však musíš urobit sám.

Vdaka za odpoved... idem sa na to pozriet a uvidim co z opice vo mne zostalo :D

lubomir
18-02-2009, 10:46
mam pripojenie do internetu, je tam router, lokalne IP a pripojene nejake pc. Od druheho poskytovatela mam tiez pripojenie, nejake pc, ale iny rozsah lokalnych IP. Da sa to nejako spojit? napr. prvy roter dava 10.6.x.x, a druhy - moj je nakonfigurovany na 192. 168. x.x . Ale tak, pokial by to slo, aby adresy zostali zachovane. Aby som sa vedel pripojit z 192.168 . . . na tu 10.6. . .. .

greengreen
27-02-2009, 13:15
Custe vsici,
chtel bych se zeptat zda-li nemate zkusenost s pripojenim vice usb zarizeni k routriku.
Mam k nemu pripojenou flashku z ktere se bootuje system, pak usb 2.5" disk, a nove usb teplomer. dve tato zarizeni mam pripojenej pres aktivni usb hubik. Ovsem dost casto se mi stava ze alespon jedno zarizeni sice je zapnute ale nini v routriku videt. Nevite cim to ci zda-li nahrat nejakej utilitku ktera dovoluje vice usb zarizeni?
Dekuji za kazdou radu

gouryella
07-03-2009, 14:52
Custe vsici,
chtel bych se zeptat zda-li nemate zkusenost s pripojenim vice usb zarizeni k routriku.
Mam k nemu pripojenou flashku z ktere se bootuje system, pak usb 2.5" disk, a nove usb teplomer. dve tato zarizeni mam pripojenej pres aktivni usb hubik. Ovsem dost casto se mi stava ze alespon jedno zarizeni sice je zapnute ale nini v routriku videt. Nevite cim to ci zda-li nahrat nejakej utilitku ktera dovoluje vice usb zarizeni?
Dekuji za kazdou radu

jakej máš USB disk já jsem teď koupil v makru toshibu PX1270E-1G16 USB 2.5 ale router ho ani na 2 porty neutahne :-(
doporučuje se aktivní USB hub s vlastním napájením, sem to vyřešil připojením jenoho konektoru do PC ale pak jsem byl překvanen že při odpojení napájení router stále běžel (napájel se z USB vypnutého PC)

tak sem diskem obdaroval rodinu a teď koukam po nové 32GB flashce asi A-DATA C801 pěkně designově ladí :-)

Etor
09-03-2009, 14:19
Caute lidi,
pls co to je ten ADOS a k cemu to je dobre?

sarlacc
09-03-2009, 14:46
Ados - Je to download manager přes webové rozhraní, někde jsem tu nahrál i češtinu pro něj. Vlastně náhrada (jedna z alternativ) za ten originální, který s olegovým fw nefunguje.
Neumí to ale torrenty, k tomu jsou jiné (např. Transmission, rtorrent,...)

maglev
12-03-2009, 21:51
ahoj, tento router mam za modemem D-Link DSL362T, o tomto modemu je znamo, ze zahazuje pakety, ktere maji v poli Type of Service neco jineho nez nulu. Na routeru mi bezi ftp server, jenze datove spojeni je nefunkcni diky modemu.
Obecne by pomohlo pridat do iptables toto:
iptables -t mangle -A OUTPUT -o vlan1 -j TOS --set-tos 0

jenze firmware (oleg, verze 1.9.2.7-10) nastroj TOS nepodporuje. Nevite prosim, jak upgradovat iptables vcetne podpory TOS?

Jinym resenim je prepnout modem do modu bridge a nechat ppp spojeni vytvaret router. Jenze toto se mi prokazalo jako nespolehlive, nekdy se spojeni nevytvorilo a internet nefungoval...bohuzel jsem nevyzkoumal, proc se toto deje. Dnes jsem router resetoval do zakladniho nastaveni, zatim se pokazde do peti minut pripojil (vetsinou driv), ale vsechno nastaveni budu muset provest znovu a netusim, jestli se problem znovu neobjevi.
Troufam si rici, ze jistym resenim by byla uprava iptables (ftp server na windows xp fungoval z internetu normalne).

moc diky za odpoved, Tom

pSa
16-03-2009, 15:46
Zdravim, mam WL-500W par dni a potrebujem poradit. Presiel som na Olegov FW a chcel si nastavit Firewall, otvorit niektore porty na pristup zvonka a pod.
Je to tak ze ak mam zapnuty Firewall vo webovom rozhrani, jedine co si dokazem otvorit je port na pristup zvonku prave do tohto rozhrania? Chcel som si otvorit port napr. 2222 pre SSH a presmerovat vnutri na 22 ale ak som si pridal Virtual Server tak bol port stale zatvoreny.

Ak som FW vypol port bol otvoreny. Z toho predpokladam ze ak chcem mat otvorene porty musim FW z web rozhrania vypnut a poriesit si to cez iptables. Je moj predpoklad spravny?

Kedze nie som ziadny velky sietovy guru hladal som na forach rady ako nastavit iptables, nieco som nasiel, pomaly sa do toho dostavam. Prve pokusy vsak boli neuspesne pretoze vo vacsine prikladov je pouzite pre pristup zvonka rozhranie vlan1.

iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j accept
Rozhranie vlan1 ja ale nadefinovane nemam. Viete mi niekto poradit ci staci pouzivat miesto toho eth1 (dufam ze som si to dobre zapamatal) co by malo byt rozhranie do wan alebo ako sa dopracovat k vlan1? (ak vacsina pise vlan1 v prikladoch asi to tak ma nastavene). Chcem pochopit vo co go ;)

Diky moc.

pSa

gouryella
17-03-2009, 11:51
Zdravim, mam WL-500W par dni a potrebujem poradit. Presiel som na Olegov FW a chcel si nastavit Firewall, otvorit niektore porty na pristup zvonka a pod.
Je to tak ze ak mam zapnuty Firewall vo webovom rozhrani, jedine co si dokazem otvorit je port na pristup zvonku prave do tohto rozhrania? Chcel som si otvorit port napr. 2222 pre SSH a presmerovat vnutri na 22 ale ak som si pridal Virtual Server tak bol port stale zatvoreny.

Ak som FW vypol port bol otvoreny. Z toho predpokladam ze ak chcem mat otvorene porty musim FW z web rozhrania vypnut a poriesit si to cez iptables. Je moj predpoklad spravny?

Kedze nie som ziadny velky sietovy guru hladal som na forach rady ako nastavit iptables, nieco som nasiel, pomaly sa do toho dostavam. Prve pokusy vsak boli neuspesne pretoze vo vacsine prikladov je pouzite pre pristup zvonka rozhranie vlan1.

iptables -A INPUT -i vlan1 -p tcp --dport 8008 -j accept
Rozhranie vlan1 ja ale nadefinovane nemam. Viete mi niekto poradit ci staci pouzivat miesto toho eth1 (dufam ze som si to dobre zapamatal) co by malo byt rozhranie do wan alebo ako sa dopracovat k vlan1? (ak vacsina pise vlan1 v prikladoch asi to tak ma nastavene). Chcem pochopit vo co go ;)

Diky moc.

pSa
možná neporadím nejlépe, ale já používám iptables pro služby běžící přímo na routeru, ve webovém rozhraní mám zaplý firewall i DOS útoky, a přes webové rozhraní řeším i NAT (virtual server).

ohledně toho ssh na routeru je možné si spustit ssh na jiném portu než 22:

nano /tmp/local/sbin/post-boot


#!/bin/sh
#spustí ssh server na portu 2222
dropbear -p 2222
#šetřím proud vypnutím power led :-)
printf "\x02" > /dev/gpio/out


nano /tmp/local/sbin/post-firewall


iptables -D INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2222 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

pSa
19-03-2009, 22:18
Diky gouryella za nakopnutie, teraz je mi uz jasne ze bolo treba po vytvoreni pravidla v NAT pridat zaznam aj do filtra. Teraz to uz ide ako som chcel. :D

Mam ale iny problem, najskor som myslel ze to stale mam zle, ked sa nemozem prihlasit zvonku ale zrazu to islo, par minut a potom zasa nie. Vobec sa nedalo prihlasit ani cez SSH ani cez web. Tak za 2 hod to zasa islo. Potom zasa vypadok. Tak som si spravil skript ktory pravidelne kontoloval ci sa da dostat na zvonka na stranku z lighttpd na routri. Vecer bol vypadok ...

19.03.2009 20:30:02 | WLW : OK
19.03.2009 20:45:02 | WLW : OK
19.03.2009 21:00:03 | WLW : OK
19.03.2009 21:15:02 | WLW : OK
19.03.2009 21:33:11 | WLW : couldn't connect to host
19.03.2009 21:48:11 | WLW : couldn't connect to host
19.03.2009 22:03:12 | WLW : couldn't connect to host
19.03.2009 22:15:03 | WLW : OK

Tak som chcel skusit aj opacnu cestu, pristupovat z routra na vonkasi www server, kontrolnu stranku kde by som si logoval ci sa mu podrari pripojit. Cez wget otvaram stranku, vyzeralo ze to ide, tak som to pridal do cronu. Ale odtial mi to nejde. Vyzera ze sa to spusti ale nic sa nestane.

V crontabe mam

*/3 * * * * admin /opt/admin/wlwout.sh


skript vyzera takto


#!/bin/sh

/usr/bin/wget http://www.domena.sk/wlwout.php >> /opt/admin/wlwout2.log
ping -c 1 www.zive.sk >> /opt/admin/wlwout2.log


ak skript sustim rucne zapise do logu vysledok aj z wgetu aj pingu. Ak je spusteny z cronu ani tuk, ak vymazem wlwout2.log vytvori ho ale ma nulovu dlzku.
Syslog vyzera nasledovne



Mar 19 22:57:01 /opt/sbin/cron[899]: (p3s) CMD (/opt/admin/wlwout.sh )
Mar 19 23:00:01 /opt/sbin/cron[907]: (p3s) CMD (/opt/admin/wlwout.sh )
Mar 19 23:00:01 /opt/sbin/cron[908]: (p3s) CMD (/opt/bin/rrdtool.sh >> /opt/var/log/rrdtool.log)
Mar 19 23:03:01 /opt/sbin/cron[978]: (p3s) CMD (/opt/admin/wlwout.sh )


Neviete co robim zle? :confused: Preco mi to z cronu nejde?

A to sa nepytam preco mam taketo vypadky ;)

Mozno za to moze ISP, idem cez Fibernet. Kym som ale pouzival dodavany Dlink, vzdy som za cez webove rozhranie dokazal prihlasit vzdy ked som to potreboval, na Asuse to je loteria :)

sarlacc
19-03-2009, 23:18
co používáš za firmware? Nemáš v iptables nastavenou ochranu proti DoS utokum a brute force attack?
(něco jako --dport 22 -m recent --update --seconds 60 --hitcount 6 --name SSH -j DROP )
Pak bych ty výpadky z vnějšku chápal, pokud bys překročil limit. Na firmware se ptám proto, že ten poslední vývojový to má už v sobě defaultně. pošli iptables -L
A s tím cronem, práva zápisu, kostrukce s >> ?? těžko říct

edit: ted si to čtu ještě jednou, lighttp? to máš dva web servery tedy? na jednom administrační rozhraní a na druhém něco? nebo je jen jeden? z portu 8008 přesměrováváš na port 80? To by chtělo upřesnit. Nejdřív bych se soustředil ale na ten ssh přístup.

pSa
20-03-2009, 14:55
FW mam WL500W-1.9.2.7-10

Aby som to upresnil, mam naistalovany lighttpd kvoli rrd, casom chcem pridat nejaky vlastny obsah. Takze do routra sa mozem dostat 3 sposobmi (samozrejme ak to prave ide ;)

Webove rozhranie pre administraciu routra
SSH
Web cez lighttpd


Do iptables som pridal len nat pre ssh a lighttpd, inak nic, vo webovom rozhrani mam zapnuty FW, enable DoS Protection, no Ping, no Lpr.


Chain INPUT (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
num pkts bytes target prot opt in out source destination
1 31523 10M MACS all -- br0 any anywhere anywhere
2 0 0 DROP all -- any any anywhere anywhere state INVALID
3 62675 5671K ACCEPT all -- any any anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED
4 5196 312K ACCEPT all -- lo any anywhere anywhere state NEW
5 1558 119K ACCEPT all -- br0 any anywhere anywhere state NEW
6 180 26972 SECURITY all -- eth1 any anywhere anywhere state NEW
7 0 0 ACCEPT udp -- any any anywhere anywhere udp spt:bootps dpt:bootpc
8 0 0 ACCEPT tcp -- any any anywhere WL-500 tcp dpt:www
9 3 144 ACCEPT tcp -- any any anywhere WL-500 tcp dpt:ssh
10 42 2448 ACCEPT tcp -- any any anywhere WL-500 tcp dpt:tproxy
11 102 6980 DROP all -- any any anywhere anywhere

Chain FORWARD (policy ACCEPT 2206 packets, 106K bytes)
num pkts bytes target prot opt in out source destination
1 38201 4393K MACS all -- br0 any anywhere anywhere
2 0 0 ACCEPT all -- br0 br0 anywhere anywhere
3 0 0 DROP all -- any any anywhere anywhere state INVALID
4 88094 67M ACCEPT all -- any any anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED
5 0 0 DROP all -- !br0 eth1 anywhere anywhere
6 0 0 SECURITY all -- !br0 any anywhere anywhere state NEW
7 0 0 ACCEPT all -- any any anywhere anywhere ctstate DNAT
8 0 0 DROP all -- any br0 anywhere anywhere

Chain OUTPUT (policy ACCEPT 95187 packets, 16M bytes)
num pkts bytes target prot opt in out source destination

Chain MACS (2 references)
num pkts bytes target prot opt in out source destination
1 43447 4877K RETURN all -- any any anywhere anywhere MAC 00:22:43:44:B2:B3
2 0 0 RETURN all -- any any anywhere anywhere MAC 00:11:09:C8:B8:4C
3 0 0 RETURN all -- any any anywhere anywhere MAC 00:01:04:A5:E6:EF
4 26277 9818K DROP all -- any any anywhere anywhere

Chain SECURITY (2 references)
num pkts bytes target prot opt in out source destination
1 123 6524 RETURN tcp -- any any anywhere anywhere tcp flags:SYN,RST,ACK/SYN limit: avg 1/sec burst 5
2 0 0 RETURN tcp -- any any anywhere anywhere tcp flags:FIN,SYN,RST,ACK/RST limit: avg 1/sec burst 5
3 23 2984 RETURN udp -- any any anywhere anywhere limit: avg 5/sec burst 5
4 1 64 RETURN icmp -- any any anywhere anywhere limit: avg 5/sec burst 5
5 33 17400 DROP all -- any any anywhere anywhere

Chain logaccept (0 references)
num pkts bytes target prot opt in out source destination
1 0 0 LOG all -- any any anywhere anywhere state NEW LOG level warning tcp-sequence tcp-options ip-options prefix `ACCEPT '
2 0 0 ACCEPT all -- any any anywhere anywhere

Chain logdrop (0 references)
num pkts bytes target prot opt in out source destination
1 0 0 LOG all -- any any anywhere anywhere state NEW LOG level warning tcp-sequence tcp-options ip-options prefix `DROP '
2 0 0 DROP all -- any any anywhere anywhere


Ak to ide, idu vsetky 3 cesty, ak to nejde, nejde ani 1 a router je zvonka nedostupny.

Uz rano som si vsimol ze v noci to neslo ale priblizne v tom case ked som zapol nb to islo. Cez den som to sledoval z prace. A vsimol som si jednu vec.
Vzdy ked router synchronizoval cas cez ntp, tak potom to chvilu slo, o 2 hod zasa synchronizoval cas a zasa to slo, ked niekto doma zapol pc a dhcp mu dalo IP, zasa to slo ...

tu je log ako bol router dostupny, rovnake zaznamy za sebou som vyhodil:

20.03.2009 10:08:11 | WLW : couldn't connect to host
20.03.2009 10:10:01 | WLW : OK
20.03.2009 10:15:02 | WLW : OK
20.03.2009 10:20:02 | WLW : OK
20.03.2009 10:25:02 | WLW : OK
20.03.2009 10:33:11 | WLW : couldn't connect to host
20.03.2009 12:08:10 | WLW : couldn't connect to host
20.03.2009 12:10:02 | WLW : OK
20.03.2009 13:15:02 | WLW : OK
20.03.2009 13:23:12 | WLW : couldn't connect to host
20.03.2009 14:08:12 | WLW : couldn't connect to host
20.03.2009 14:10:03 | WLW : OK
20.03.2009 15:00:02 | WLW : OK
20.03.2009 15:08:10 | WLW : couldn't connect to host
20.03.2009 15:18:10 | WLW : couldn't connect to host
20.03.2009 15:21:36 | WLW : OK
20.03.2009 15:40:02 | WLW : OK

vycuc zo syslogu:
Mar 20 10:07:20 ntp client: Synchronizing time with time.nist.gov ...
Mar 20 12:07:21 ntp client: Synchronizing time with time.nist.gov ...
Mar 20 14:07:22 ntp client: Synchronizing time with time.nist.gov ...
Mar 20 15:21:20 dnsmasq[52]: DHCPREQUEST(br0) 192.168.1.11 00:13:09:a8:b8:4c
Mar 20 15:21:20 dnsmasq[52]: DHCPACK(br0) 192.168.1.11 00:13:09:a8:b8:4c

Vyzera to tak ze po nejakom case 'zaspi' a ignoruje pokusy o pristup zvonku, ked sa ale nieco udeje vnutri tak sa preberie mrška jedna ;)

gouryella
23-03-2009, 09:35
Používáte někdo NFS Server na routeru, vůbec s tím nemohu pohnout, nemáte někdo nějaký rozumný návod, který by nebyl v azbuce?
export list:

/opt 192.168.1.1/24(rw)
z jftp.jar klienta je vidět pouze složka, ale bez obsahu a to ještě jak kdy...
Vyřešeno:

/opt/nfs/ 192.168.1.1/24(rw,insecure,sync,all_squash,anonuid=0,anongid=0 )

gonzales01
23-03-2009, 11:14
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s připojením WebCam k WL-500gP s dd-wrt v2.4.35 a palantirem?
Mám nainstalovanou Labtec WebCam Pro, do kernelu naloadované spca5xx a videodev, kamera zda se funguje (kernel ji našel), ale palantir mi při spuštění hlasi problem s paletami:

Mar 23 12:07:30 [main] -- palantir 2.6 starting --
Mar 23 12:07:30 [main] Definitions for 1 devices found
Mar 23 12:07:30 [main] No serial port specified
Mar 23 12:07:30 [main] No named pipe specified
Mar 23 12:07:31 [video] Card: Labtec Webcam Pro (/dev/v4l/video0)
Mar 23 12:07:31 [video] Capabilities: 1 (capture )
Mar 23 12:07:31 [video] Size: (176x144)-(640x480)
Mar 23 12:07:31 [video] Channel no. 0 ('ZC301-2') tuners: 0, flags: 0, type: 2, norm: 10929
Mar 23 12:07:31 [video] RGB palette unavailable.
Mar 23 12:07:31 [video] trying YUV420P...
Mar 23 12:07:31 [video] trying YUV422...
Mar 23 12:07:31 [video] ** Fatal error: SPICT: No such file or directory

Karel
25-03-2009, 19:55
Našel by se tu prosím někdo, kdo by mi poradil jak naistalovat NFS? Balíček přes ipkg jsem nenašel.
Děkuji

gouryella
25-03-2009, 20:08
Našel by se tu prosím někdo, kdo by mi poradil jak naistalovat NFS? Balíček přes ipkg jsem nenašel.
Děkuji
a to si minul můj příspěvek :-(
nemusí se instalovat, stačí we webovém rozhraní zadat export list pod USB aplications:

/opt/nfsroot/ 192.168.1.1/24(rw,insecure,async,all_squash,anonuid=0,anongid= 0)
a vytvořit

mkdir /opt/nfsroot
já to chtěl na bootování linuxu ze sítě viz můj tutorial PXE ale nejde to :-)
ale na sdílení je to zhruba jako samba, no drobet pomalejší...

jinak jako balíček hledej portmap, nicméně vše je součástí olega už dlouho

Tigerz
29-03-2009, 16:10
Prehravanie videa s FTP disku

Mam WL500(oleg) + externy disk a aktivovany FTP cez web managera.... Stve ma jedna vec ked si chcem prehrat nejaky video subor na externom disku tak ste sa vzdy stahovat a az potom pozerat a ked sa stahuje 2MB/s to nie je bohvie co....

Ked som mal aktivovanu sambu tak to islo klikol som na film pockal som par sekund a pozeral som ...len potreboval som sambu zrusit a nastavit FTP....

Neviete ako s tym vybabrat aby sa to nestahovalo?

este otazocka ...neni nejaky program ze ked pripojim disk s particiami EXt2 priamo na NTB s Win XP aby som mohol kopirovat s nich vyssou rychlostou nez 2MB/s ?

gouryella
29-03-2009, 18:21
Prehravanie videa s FTP disku

Mam WL500(oleg) + externy disk a aktivovany FTP cez web managera.... Stve ma jedna vec ked si chcem prehrat nejaky video subor na externom disku tak ste sa vzdy stahovat a az potom pozerat a ked sa stahuje 2MB/s to nie je bohvie co....

Ked som mal aktivovanu sambu tak to islo klikol som na film pockal som par sekund a pozeral som ...len potreboval som sambu zrusit a nastavit FTP....

Neviete ako s tym vybabrat aby sa to nestahovalo?

este otazocka ...neni nejaky program ze ked pripojim disk s particiami EXt2 priamo na NTB s Win XP aby som mohol kopirovat s nich vyssou rychlostou nez 2MB/s ?
tak film jde otevřít např ve VLC a dokonce nastavit libovolně velkou cache, ftp musí být anonymous, heslo mi to nebere ale mělo by to jít.

programy co jsem zkoušel pro EXT3 jsou 2:
http://ext2fsd.sourceforge.net umí číst i zapisovat na EXT3, běží jako služba trochu komplikované zprovoznění, ale nativní windowsák to zvládne :-)
http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/ex2fs.zip plugin do totáče, pouze čtení z EXT3.

Tigerz
30-03-2009, 16:58
tak film jde otevřít např ve VLC a dokonce nastavit libovolně velkou cache, ftp musí být anonymous, heslo mi to nebere ale mělo by to jít.

programy co jsem zkoušel pro EXT3 jsou 2:
http://ext2fsd.sourceforge.net umí číst i zapisovat na EXT3, běží jako služba trochu komplikované zprovoznění, ale nativní windowsák to zvládne :-)
http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/ex2fs.zip plugin do totáče, pouze čtení z EXT3.

No dal som ten plugin do total commanderu a ide to max 3.2MB/s a to mam hard pripojeny hned na ntb...nejaka mala rychlost nie?

gouryella
30-03-2009, 17:58
No dal som ten plugin do total commanderu a ide to max 3.2MB/s a to mam hard pripojeny hned na ntb...nejaka mala rychlost nie?
mno, mě to jede zhruba až na 20MB/s, faktická rychlost flashky(fat32) je však na 30MB/s ale nestěžuju si (A-DATA C801 32GB), je ale fakt že to používám jen pro přehrátí full hd filmů, jinak 720p seriály streamuju přímo, tedy pokud nejsou paknuté, ale jen jedno mkvčko, jen mě mrzí že kmplayer umožňuje jen 50MB cache a to na filmy větší kvalitky nestačí.

Tigerz
30-03-2009, 18:09
mno, mě to jede zhruba až na 20MB/s, faktická rychlost flashky(fat32) je však na 30MB/s ale nestěžuju si (A-DATA C801 32GB), je ale fakt že to používám jen pro přehrátí full hd filmů, jinak 720p seriály streamuju přímo, tedy pokud nejsou paknuté, ale jen jedno mkvčko, jen mě mrzí že kmplayer umožňuje jen 50MB cache a to na filmy větší kvalitky nestačí.

Rozchodeny ten disk mam podla tohoto navodu http://www.lumidan.eu/article/30-instalace-oleg-firmware-na-asus-wl500g-premium/

Disk ma normalne cez FAT32 20MB/s.....
s tym formatom EXT2 to ide max 3MB/s s DISKU DO NTB.... kde je chyba?

No skusam to nacitat aj cez teb VLC media player a stale to tak dlho trva... to nacitavanie....:(

gouryella
30-03-2009, 19:38
test ubuntu(25MB/s) vs samba vs ttcmd vs Ext2Fsd:
sorry screenshot z ubuntu 8.1 live se mi ztratil 25MB/s v mc :-(

myschoo
02-04-2009, 11:45
cauko

potreboval by som poradit ohladom rtorrent configu
toto su moje momentalne nastavenia:


min_peers = 0
max_peers = 100
max_uploads = 20
download_rate = 0
upload_rate = 0
directory = /tmp/mnt/disc0_3/Downloads
schedule = watch_directory,5,5,load_start=/tmp/mnt/disc0_3/toDL/*.torrent
schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
session = /opt/share/torrent/session
port_range = 51777-51780
check_hash = no
safe_sync = yes

hash_read_ahead = 5
hash_interval = 10
hash_max_tries = 5
max_open_files = 64
encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext

je vhodne tam este nieco zmenit? mam WL-500gP + ext UDB HDD
ide mi hlavne o najvacsie rychlosti pri zachovani stability :)

dik

gouryella
02-04-2009, 17:20
cauko

potreboval by som poradit ohladom rtorrent configu
toto su moje momentalne nastavenia:


min_peers = 0
max_peers = 100
max_uploads = 20
download_rate = 0
upload_rate = 0
directory = /tmp/mnt/disc0_3/Downloads
schedule = watch_directory,5,5,load_start=/tmp/mnt/disc0_3/toDL/*.torrent
schedule = untied_directory,5,5,stop_untied=
session = /opt/share/torrent/session
port_range = 51777-51780
check_hash = no
safe_sync = yes

hash_read_ahead = 5
hash_interval = 10
hash_max_tries = 5
max_open_files = 64
encryption = allow_incoming,enable_retry,prefer_plaintext

je vhodne tam este nieco zmenit? mam WL-500gP + ext UDB HDD
ide mi hlavne o najvacsie rychlosti pri zachovani stability :)

dik
hmm co bys chtěl, buď rád že ti to vůbec funguje, čistě teoreticky bys mohl jít cestou vyšší rychlosti na úkor spolehlivosti za použití souborového systému EXT2(bez žurnálu) namísto EXT3.
já dosahuju rychlosti kolem 2MB/s na privátním trackeru ale to musím mýt otevřen jen jeden torrent, jinak jde rychlost rychle do kytek :-)

poslední dobou mám problém s rtorrentem, nevím zda je to kvůli tomu že je to beta nebo jo to problém se souborovým systémem, nicméně stahování z FTP, sambou nebo přes wget nikdy chybu nevyhodí:


Apr 3 12:31:00 kernel: attempt to access beyond end of device
Apr 3 12:31:00 kernel: 08:01: rw=0, want=2050822772, limit=31326718
Apr 3 12:31:00 kernel: attempt to access beyond end of device
Apr 3 12:31:00 kernel: 08:01: rw=0, want=502976644, limit=31326718
Apr 3 12:31:00 kernel: attempt to access beyond end of device
Apr 3 12:31:00 kernel: 08:01: rw=0, want=97449820, limit=31326718
Apr 3 12:31:00 kernel: attempt to access beyond end of device
Apr 3 12:31:00 kernel: 08:01: rw=0, want=150556864, limit=31326718
Apr 3 12:31:00 kernel: attempt to access beyond end of device
Apr 3 12:31:00 kernel: 08:01: rw=0, want=212308700, limit=31326718


[root@asus init.d]$ fdisk -l

Disk /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc: 32.3 GB, 32346472448 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 3932 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 1 3900 31326718+ 83 Linux
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2 3901 3932 257040 82 Linux swap

[root@asus init.d]$ df
Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 3072 3072 0 100% /
/dev/discs/disc0/part1 30833736 26109432 3157972 89% /opt

myschoo
03-04-2009, 13:06
ja neviem iba sa pytam ci tam je vhodne nieco zmenit
napr ja som nikdy nestahoval este viac ako 1MB.. a pri 1MB/s uz to bolo nestabilne a aj mi to parkrat padlo cele.. a potom hashovat :mad:

edit. teraz som tahal asi 6.5GB torrent cca ~480 kB/s a vyskocila mi chyba: File Storage Error: File chunk write Error: Cannot allocate memory

Tigerz
03-04-2009, 21:28
Hosi ako mam sprovoznit sambu na heslo cize security - nie SHARE ale USER..... ale nedari sa mi nejako sprovoznit toho usera? Na Share to ide pekne vsetko ale chcem tu sambu loknut .... Fakt uz nevim skusal som vytvarat uzivatelov ale stale sa nemozem tam prihlasit niekde robim chybu.... :(

Idem podla tohoto navodu http://wlhdd.co.uk/wiki/Samba_with_Users

sarlacc
03-04-2009, 22:10
Tigerz: ukaž teda alespon soubor /opt/etc/samba/smb.conf
Používáš tu sambu nainstalovanou přes ipkg?
někde v tomto foru na začátku už je to taky řešené, ale protože jsem se s tím sám natrápil (hlavně s češtinou), tak ti zkusím poradit. zkus si to nejprve vyhledat, mimoto jsou tu i návody.
http://wl500g.info/showthread.php?t=3130&highlight=smbpasswd

http://www.fi.muni.cz/~kas/p090/referaty/2005-podzim/ct/xhlouse1-samba.html

co si tak pamatuju tak problémy mi dělal firewall na win, na to nezapomenout, pak taky nezapomen, že ten uživatel se musí jmenovat stejně jako v klientském systému, win s tím nějak mají problém; pak musí existovat na serveru a samozřejmě v sambě. Takže vlastně 3x. Už si to ale uplně přesně nepamatuji. Ted nevím, jestli jsem ještě nepovoloval nějakou službu ve win.

Ale funkční to je.

Tigerz
03-04-2009, 22:17
Tak sambu mam nainstalovanu cez IPKG a sprovoznoval som ju takto http://www.macsat.com/macsat/content/view/27/29/

ako ze sa musi volat ako v klientskom systeme?


Tigerz: ukaž teda alespon soubor /opt/etc/samba/smb.conf
Používáš tu sambu nainstalovanou přes ipkg?
někde v tomto foru na začátku už je to taky řešené, ale protože jsem se s tím sám natrápil (hlavně s češtinou), tak ti zkusím poradit. zkus si to nejprve vyhledat, mimoto jsou tu i návody.
http://wl500g.info/showthread.php?t=3130&highlight=smbpasswd

http://www.fi.muni.cz/~kas/p090/referaty/2005-podzim/ct/xhlouse1-samba.html

co si tak pamatuju tak problémy mi dělal firewall na win, na to nezapomenout, pak taky nezapomen, že ten uživatel se musí jmenovat stejně jako v klientském systému, win s tím nějak mají problém; pak musí existovat na serveru a samozřejmě v sambě. Takže vlastně 3x. Už si to ale uplně přesně nepamatuji. Ted nevím, jestli jsem ještě nepovoloval nějakou službu ve win.

Ale funkční to je.

sarlacc
03-04-2009, 23:06
takhle:
Jeden uživatel je zadaný na třech místech, na toto se často zapomíná. Uživatel se stejným jménem a heslem musí existovat tj. být zadán v Samba serveru a být přihlášen se stejným jménem a heslem na počítači z kterého se chcem k Samba serveru přihlásit a musí existovat i v systému na kterém Samba server běží, ale zde nemusí mít zadané heslo.

zdroj, moc pomůže:
http://wiki.ubuntu.cz/Samba


příkazy se mohou lišit, je to návod k ubuntu, ale to jistě chápeš. Jde o ty principy a konfiguráky samby

Tigerz
04-04-2009, 06:13
No prihlaseny som pod WINDOWSOM ako CORE:
Ako zistim na akom servery bezi ta samba ?
moje subory su:

sarlacc
04-04-2009, 07:59
tady je můj "vymazlený" smb.conf, se kterým mi všechno funguje.
připojuješ se nějak takto v průzkumníku např napiš
\\192.168.1.1 nejdřív to zkoušej takto ip adresou, když to půjde tak zkus jméno \\myasus např
po změnách musíš restartovat samba server


# Global parameters
;*******************section global*****************
[global]
#__________charset
unix charset=UTF-8
dos charset=852
display charset=UTF-8
#__________variables
workgroup = DOMA
server string = MYASUS
netbios name = MYASUS
#__________logging
log level = 1
log file = /opt/var/log/samba/samba.log.%m
max log size = 1000
#__________
wins support=yes
bind interfaces only = Yes
interfaces = 192.168.1.1/24
dns proxy = No
read only = No
encrypt passwords = Yes
security = user
browseable = yes
guest ok = no
guest only = no
smb passwd file= /opt/etc/samba/smbpasswd
;*******************section homes*****************
[homes]
comment = Your Home Directory
browseable = No
writeable = Yes
;*******************section printers*****************
[printers]
comment = tiskarny
path = /var/spool/lpd/samba
browseable = yes
printable = yes
public = yes
guest ok = no
writable = no
;*******************section public*****************
[public]
comment = verejne
path = /opt/home/public
public = True
only guest = False
writable = True
printable = No
directory mask = 0777
create mask = 0777
;*******************section private*****************
[DISK1]
comment = Disk Partition1
path = /tmp/mnt/disc1_1
valid users = nejaky_user
public = no
directory mask = 0700

[DISK2]
comment = Disk Partition5
path = /tmp/mnt/disc1_5
valid users = nejaky_user
public = No

Tigerz
04-04-2009, 13:49
Ako zistim na akom servery bezi ta samba ? Mylim tym uzivatela

staci pridat usera do passwd a smbpasswd nie?

gouryella
09-04-2009, 23:41
Edited, problémy s filesystémem(problémy s torrentingem) jsem odstranil formátem mke2fs na desktopu z live CD gparted.

Nemáte někdo zkušenosti s parametry EXT3 souborového systému jako:
noatime (vypnutí času přístupu k souborům)
data=writeback (nejrychlejší nastavení žurnálu)
data=journal (paranoidní, pomalé)
data=ordered (kompromis by default)
commit=1 (interval zápisu na disk, výchozí je 5 sekund)
sync, async

myschoo
14-04-2009, 11:15
zdravim

spisal som maly navod na stahovanie z RS.com ako free uzivatel
stahovanie prebieha priamo na routery a mozete si nechat stahovat aj 20 suborov postupne...

odkaz: http://myschoo.php5.sk/rs.html

gouryella
14-04-2009, 15:41
zdravim

spisal som maly navod na stahovanie z RS.com ako free uzivatel
stahovanie prebieha priamo na routery a mozete si nechat stahovat aj 20 suborov postupne...

odkaz: http://myschoo.php5.sk/rs.html
to vypadá zajímavě, trochu jsem se v tom štoural a chce to opravdu novej wget a utilitu egrep (extended grep)


ipkg update
ipkg install screen
ipkg install wget
ipkg install grep
ipkg install libuclibc++

tohle nepoužívá python script a je to easy a funkční (je to ale napsané pro desktop linux, chtělo by to drobet poupravit), takže díky...uvidím zda to přes noc nasosá frontu OK bez problému staženo
je někde nějaké vlákno k tomuto scriptu?

Karel
14-04-2009, 16:50
stahování z rapidu jako free uživatel řeší tady, je to neměcky
http://wl500g.info/showthread.php?t=18234&highlight=rapidshare+free&page=2

Tior
16-04-2009, 18:17
Zdravim, mam mensi problem, testoval jsem par verzi DD-WRT, ale omylem jsem stahl dd-wrt firmware pro StraightCore WRT-314 ale vsiml jsem si toho az po flashi, router samozrejme nebezel, tak jsem tam nahral pres restoration utilitu zpet uz spravnou verzi dd-wrt, ktera se v pohode rozbehla. Nasledne jsem flashnul zpet oleguv firmware, ale objevil se problem, obcas se mi misto weboveho rozhrani objevi rozhrani StraightCore a zaroven mam problem s pripojenim pres PPPoE, chyti se opravdu jen vyjmecne. Jakym zpusobem muzu z routeru odstranit firmware StraightCore?

gouryella
16-04-2009, 20:24
Zdravim, mam mensi problem, testoval jsem par verzi DD-WRT, ale omylem jsem stahl dd-wrt firmware pro StraightCore WRT-314 ale vsiml jsem si toho az po flashi, router samozrejme nebezel, tak jsem tam nahral pres restoration utilitu zpet uz spravnou verzi dd-wrt, ktera se v pohode rozbehla. Nasledne jsem flashnul zpet oleguv firmware, ale objevil se problem, obcas se mi misto weboveho rozhrani objevi rozhrani StraightCore a zaroven mam problem s pripojenim pres PPPoE, chyti se opravdu jen vyjmecne. Jakym zpusobem muzu z routeru odstranit firmware StraightCore?
Zkus nahrát nejnovější oficiální firmware přímo od Asusu (má větší velikost a snad přepíše vše).
poté ještě proveď factory reset tlačítkem na routeru.
btw: jaké jsou ty open wrt čka zatím jsem neměl chuť do nich jít?

myschoo
18-04-2009, 19:50
to vypadá zajímavě, trochu jsem se v tom štoural a chce to opravdu novej wget a utilitu egrep (extended grep)


ipkg update
ipkg install wget
ipkg install grep
ipkg install libuclibc++

tohle nepoužívá python script a je to easy a funkční (je to ale napsané pro desktop linux, chtělo by to drobet poupravit), takže díky...uvidím zda to přes noc nasosá frontu OK bez problému staženo
je někde nějaké vlákno k tomuto scriptu?

topic k tomuto skriptu nikde nie je... neviem ci su to na fore nejake skripty uz ohladom rapida ale ak nie su, mozem zalozit topic.. mozno by to totiz zaujimalo viacerych ludi

myschoo
20-04-2009, 21:49
zdravim

nema niekto tusenie ako spravim

ipconfig /release
ipconfig /renew

ale na routery? cez putty?

nasiel som sposob cez ifconfig, ten mi ale zrusi putty :) (a musim restart router)
druhy sposob je cez "dhclient eth0" lenze dhclient v routery nie je...

:confused::o

Tior
21-04-2009, 17:11
Pokud vim tak tohle se pise do cmd na pc:)

Etor
22-04-2009, 07:16
Nazdar lidi,
mam takovy problem, kdyz chci nainstalovat jakykoli balicek dostanu hlasku permission denied i presto ze jsem prihlaseny jako admin. Mam Oleg firmware a postupoval jsem podle navodu zde na foru.
Zpocatku mi instalace balicku fungovala bez problemu, az po case to prestalo jit.

Vypis:
[admin@ASUS_160GB root]$ ipkg update
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz
sh: wget: Permission denied
An error ocurred, return value: 1.
Collected errors:
ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 127: `wget -q -P /opt/ipkg-s71Qbk http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages.gz'


Nebo kdyz chci cokoliv instalovat:
[admin@ASUS_160GB root]$ ipkg install zoo
Installing zoo (2.10-1) to /opt/...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/zoo_2.10-1_mipsel.ipk
sh: wget: Permission denied
sh: rm: Permission denied
Nothing to be done
An error ocurred, return value: 22.
Collected errors:
ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 127: `wget -q -P /opt/ipkg-f4flJ4 http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/zoo_2.10-1_mipsel.ipk'
Failed to download zoo. Perhaps you need to run 'ipkg update'?

Nekdo mi poradil at udelam e2fsck na /opt, ale ten vypise ze je /opt mountovany. Jsem uplny zacatecnik, muze mi nekdo napsat presny format prikazu pro kontrolu /opt? Jsou tam nejake superbloky a nevim jak to pouzit..
Disk mam rozdeleny podle tohoto navodu: http://wl500g.info/showthread.php?t=10307&page=43

Edit: Tak jsem zkusil mkdir /opt/tmp/router a slozka byla bez problemu vytvorena, zkusil jsem do ni nakopirovat soubor a taky bez problemu. Tak si ted nejsem jisty jestli s tim filesystemem neco vubec je.

sarlacc
22-04-2009, 10:43
napiš "mount" pro zjištění jesti a jak (právo zápisu) je oddíl do /opt připojený a "df" jestli není uplně plný.

Etor
22-04-2009, 12:59
napiš "mount" pro zjištění jesti a jak (právo zápisu) je oddíl do /opt připojený a "df" jestli není uplně plný.

[admin@ASUS_160GB root]$ mount
/dev/root on / type squashfs (ro)
none on /dev type devfs (rw)
proc on /proc type proc (rw)
ramfs on /tmp type ramfs (rw)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw)
/dev/discs/disc0/part2 on /opt type ext3 (rw,noatime)
/dev/discs/disc0/part3 on /tmp/mnt/disc0_3 type ext3 (rw,noatime)


[admin@ASUS_160GB root]$ df
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
rootfs 3.0M 3.0M 0 100% /
/dev/root 3.0M 3.0M 0 100% /
/dev/discs/disc0/part2
966M 111M 806M 13% /opt
/dev/discs/disc0/part3
916G 343G 527G 40% /tmp/mnt/disc0_3

/opt je rw a je na nem jeste 111MB volneho mista

Edit: Alespon mi nekdo pls napiste jak provest e2fsck na muj /opt? Staci: e2fsck /dev/discs/disc0/part2? (Mam ho umountnuty) Protoze mi prijde ze ta kontrola je nejak rychle hotova (nekolik sekund). Navic to nekdy pise nejakou hlasku se superblock kterou moc nechapu..

sarlacc
22-04-2009, 13:34
to se mi zdá všechno v pořádku, tak zkus ještě prozkoumat tvá práva nebo vytvořit třeba někde na /opt soubor a něco do něj zapsat nebo přeinstalovat ipkg (ale než ho odinstaluješ, tak se podívej, jak se to dělá)

Ted jsem se díval, já to akorát nemám přimountovaný s parametrem noatime

Etor
22-04-2009, 13:39
to se mi zdá všechno v pořádku, tak zkus ještě prozkoumat tvá práva nebo vytvořit třeba někde na /opt soubor a něco do něj zapsat nebo přeinstalovat ipkg (ale než ho odinstaluješ, tak se podívej, jak se to dělá)

Ted jsem se díval, já to akorát nemám přimountovaný s parametrem noatime

tak jsem zkusil nano /opt/tmp/test.txt a do nej neco zapsat a ulozit a bylo to tam. Pak jsem zkusil ls >> test.txt a taky to tam bylo.

Muzes me pls navest nekam kde je popis te preinstalace ipkg?

Etor
22-04-2009, 13:41
Ted jsem se díval, já to akorát nemám přimountovaný s parametrem noatime

takze to noatime tam nema byt? Dival jsem se na howto od wengiho a ma to tam taky tak. fstab:

#device Mountpoint FStype Options Dump Pass#
/dev/discs/disc0/part1 none swap sw 0 0
/dev/discs/disc0/part2 /opt ext3 rw,noatime 1 1
/dev/discs/disc0/part3 /tmp/harddisk ext3 rw,noatime 1 1

Etor
22-04-2009, 13:50
Navic pokud bych chtel udelat zmenu a ulozit to tak nemuzu udelat ani

flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot

tady mam vystup, samozrejme se nerestartuje a po rucnim restartu je zmena samozrejme pryc:


[admin@ASUS_160GB tmp]$ flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot
/sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 20: cat: Permission denied
/sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 73: [: Permission denied
tar: Removing leading '/' from member names
tar: /tmp/local: Unknown file type
tar: Error exit delayed from previous errors
/sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 73: ls: Permission denied

gouryella
22-04-2009, 14:02
Etor, to vypadá na špatně nahraný firmware, factory reset, odpojení od napájení a nahrání fw, factory reset ...

Etor
22-04-2009, 14:05
Etor, to vypadá na špatně nahraný firmware, factory reset, odpojení od napájení a nahrání fw, factory reset ...

Aha to me nenapadlo, sice mi to pul roku bezelo bez problemu, ale ted si mlhave vzpominam, ze jsem zkousel novy oficialni fw od asusu. A pak zpetne nahraval oleguv. Zkusim a pak dam vedet :)

myschoo
22-04-2009, 18:09
Pokud vim tak tohle se pise do cmd na pc:)

tak to si uhadol spravne.. ale ja potrebujem podobny prikaz pre linux... (router)

Etor
23-04-2009, 16:35
Aha to me nenapadlo, sice mi to pul roku bezelo bez problemu, ale ted si mlhave vzpominam, ze jsem zkousel novy oficialni fw od asusu. A pak zpetne nahraval oleguv. Zkusim a pak dam vedet :)

Edit: Tak se nic nestalo. Prehral jsem fw a porad to stejne. Ale mahral jsem zpatky svou zalohu konfigurace a flashfs. Mozna to byla chyba:confused:

pSa
28-04-2009, 16:47
Cau, mne sa to chovalo podobne, uz som bol rozhodnuty to premastit od zaciatku nanovo ale potom som si zacal spominat co som vsetko menil za posledne dni a zacal odinstalovavat balicky ktore som pridal. A mohol za to bash, ked som ho dal prec vsetko islo ako predtym ... nemas ho nahodou tiez naistalovany?

sarlacc
30-04-2009, 14:47
Neví někdo o nějakém funkčním návodu pro traffic shaping a qos? Má to někdo rozchozené? Nenapsal by dotyčný menší howto?

miralis
01-05-2009, 05:57
lidi, ted sem zjistil neprijemnou vec: kdyz kopiruju (samba, ftp) na disk pripojeny k routeru, hrne to tam jen 2-3 MB/s, coz bych mozna jeste prekousl, ale brutalne to zamestna ten router, odezva pres SSH strasna, zadam prikaz a cekam treba 30sec nez se to provede, prohlizeni webu na lokalni siti se taky brutalne zpomali, nekdy nenavaze ani spojeni se serverem....
uptime pise vytizeni pri ftp kopirovani 6.12, pri samba kopirovani 11.15 (predpokladam to je procentualni vyjadreni zatizeni CPU v rozsahu 0-100%)

nesetkal jste se s tim nekdo? chtel jsem na router nahrout vsechny multimedialni data a udelat si z toho NASko, ale kdyby me to melo pokazde takhle zamestnat ten router tak to bych asi hledal jine reseni.... :/

//edit: ted se mi jeste vybavilo, ze kdyz vlastne bezel torrent, ze to bylo taky zabrzdeny, sice trosku mene ale bylo... tehda sem si myslel ze to je neomezenym uploadem.....

miralis
01-05-2009, 06:23
takze to noatime tam nema byt? Dival jsem se na howto od wengiho a ma to tam taky tak. fstab:

#device Mountpoint FStype Options Dump Pass#
/dev/discs/disc0/part1 none swap sw 0 0
/dev/discs/disc0/part2 /opt ext3 rw,noatime 1 1
/dev/discs/disc0/part3 /tmp/harddisk ext3 rw,noatime 1 1

noatime tam byt klidne muze, sice si ted nemuzu vybavit k cemu to presne je - jo uz vim, to je myslim casove omezeni (teda v tomto pripade neomezeni) pristupu na disk - mam uplne stejny fstab a zadny problem s tim nemam, v tom to urcite neni...

ty si nekde udelal neco spatne, v tom logu cos postnul vidim, ze mas nejaky problem s pristupovym opravnenim, vylozene ti tam pise - permission denied - pristup zamitnut. ja bych se prvni zameril na to



/sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 20: cat: Permission denied
/sbin/flashfs: /sbin/flashfs: 73: [: Permission denied


...napadlo me trosku pohledat, abych tady jen tak neplacal a myslim, ze sem pro tebe nasel reseni, viz:


Thanks to one Czech user on this forum, the solution is:

in /opt/etc/profile you need to comment the line LD_LIBRARY_PATH=/opt/lib:${LD_LIBRARY_PATH} and comment LD_LIBRARY_PATH in export line. If /opt/etc/profile is not executable, make it... chmod +x /opt/etc/profile

Here's my /opt/etc/profile:



#
# Bash initialization script
#

PS1="[\u@\h \W]$ "
PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
#LD_LIBRARY_PATH=/opt/lib:${LD_LIBRARY_PATH}

export PS1 PATH #LD_LIBRARY_PATH
alias ls="ls --color=auto -la"
alias pss="ps axf | grep"


zdroj: flashfs: permision denid (http://wl500g.info/showthread.php?t=13910)

Karel
11-05-2009, 19:24
custe, konecne nese materstina :)
ohledne tech attaku na ssh a vsftpd ted testuju fail2ban http://fail2ban.org/wiki/index.php/Main_Page

po mensich upravach se jevi tez jako funkcni-ovsem zprovoznen az dnes :) takz zatim testuju.

Jak si to nainstaloval? V repozitáři to není a jak to skompilovat na asus nevím. Jsem začal používat ssh na vzádlené přihlašování a mám neúspěšné pokusy z cizích ip adres.

Dík za rady. :)

freezeghost
12-05-2009, 21:33
Nazdárek
Mám na routru http server (na portu 81), zatím jsem ho využíval jenom uvnitř LAN, ale chtěl bych ho zpřístupnit i ven. Když mám vypnutý Firewall tak není problém, krátsně běhá i ven, ale to je pak router jako díra do světa. Dobře zapnul jsem firewall a nejde se mi zvenčí připojit i když jsem zadal
iptables -A INPUT -p tcp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
ve výpisu jsou obě podmínky zapnutý. Plís help

sarlacc
12-05-2009, 21:44
Nazdárek
Mám na routru http server (na portu 81), zatím jsem ho využíval jenom uvnitř LAN, ale chtěl bych ho zpřístupnit i ven. Když mám vypnutý Firewall tak není problém, krátsně běhá i ven, ale to je pak router jako díra do světa. Dobře zapnul jsem firewall a nejde se mi zvenčí připojit i když jsem zadal
iptables -A INPUT -p tcp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp -i ppp0 --dport 81 -j ACCEPT
ve výpisu jsou obě podmínky zapnutý. Plís help



#WWW
iptables -D INPUT -j DROP
#iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --syn --dport 81 -j DROP
iptables -A INPUT -p TCP --dport 81 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

by mělo jít

capjackal
13-05-2009, 12:39
Ahoj, snažím se rozjet malý projekt, u kterého připojím k Asus WL500gp IP kameru Genius 300R a router bude hlídat daný prostor. Jakmile router zaznamená pohyb, zašle e​-mail s fotkou. Kamera tuto funkci motion nepodporuje, ale díky WL500gp to půjde. Kamera má navíc noční vidění a stojí zlomek ceny co ostatní kamery. Program na to je, jen se to musí v routeru nainstalovat a s tím potřebuji trochu poradit. Díky! Více: http://koppel.cz/conferences/viewtopic.php?t=2589

freezeghost
14-05-2009, 20:51
Tak bohužel nejde... Nemůže mi někde kolidovat číslo portu? Nebo jak zjistím jak router nastavil NAT / Virtual Sever? Kromě webu. Myslím přímo pravidlo :)



#WWW
iptables -D INPUT -j DROP
#iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --syn --dport 81 -j DROP
iptables -A INPUT -p TCP --dport 81 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

by mělo jít

sarlacc
14-05-2009, 22:58
zkus zkontrolovat:

nvram show | grep port
hlavně http_lanport

iptables -L
popřípadě to zkusit s lighttpd

freezeghost
17-05-2009, 19:44
Tak chyba nalezena a odstraněna. Díkas za nakopnutí. http_lanport je na 80, což je OK. Chyba byla jinde ve vts_lport_x0=81 a vts_lport_x5=81. Když jsem zkoušel i FTP podobný problém. Nějakou chybou (pravděpodobně mezi klávesnicí a židlí) jsem měl pouštěný dvakrát firewall pravdila


zkus zkontrolovat:

nvram show | grep port
hlavně http_lanport

iptables -L
popřípadě to zkusit s lighttpd

Saf
23-05-2009, 14:29
Zdravím,
nevíte někdo co to znamená. Připojení pomocí TC to napíše could not bind listening IPv4 socket.
Když v terminalu napíšu vsftpd tak se objeví tohle

[admin@WL-500gP root]$ vsftpd
500 OOPS: could not bind listening IPv4 socket
[admin@WL-500gP root]$ sh: turning off NDELAY mode
[admin@WL-500gP root]$

Děkuji Saf

gouryella
26-05-2009, 12:08
Zdravím,
nevíte někdo co to znamená. Připojení pomocí TC to napíše could not bind listening IPv4 socket.
Když v terminalu napíšu vsftpd tak se objeví tohle

[admin@WL-500gP root]$ vsftpd
500 OOPS: could not bind listening IPv4 socket
[admin@WL-500gP root]$ sh: turning off NDELAY mode
[admin@WL-500gP root]$

Děkuji Saf
zřejmě špatně nastavený vsftpd, používáš přímo web rozhraní nebo pouštíš přes xinetd server, moje nastavení:


listen=NO
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
connect_from_port_20=YES
dirmessage_enable=YES
xferlog_enable=YES
vsftpd_log_file=/opt/var/log/vsftpd.log
ftpd_banner=NSLU2 vsftp daemon, please do not hack me
ls_recurse_enable=YES
local_root=/opt/share/www/ftp

a pod xinetd.d


service ftp
{
disable = no
socket_type = stream
user = root
server = /usr/sbin/vsftpd
server_args = /opt/etc/vsftpd.conf
wait = no
nice = 19
only_from = 0.0.0.0/0
}

freezeghost
31-05-2009, 20:31
Mala otazka... nedelal jsi nahodou posledni dobou IPKG upgrade? PO tomto kroku mi hlasil vsftpd stejnou hlasku. Nastesti jsem si delal zalohu celeho funkcniho /opt, takze jsem puvodni verzi mel. Mohl bych zaslat na mejlik, pokud je jeste potreba

Zdravím,
nevíte někdo co to znamená. Připojení pomocí TC to napíše could not bind listening IPv4 socket.
Když v terminalu napíšu vsftpd tak se objeví tohle

[admin@WL-500gP root]$ vsftpd
500 OOPS: could not bind listening IPv4 socket
[admin@WL-500gP root]$ sh: turning off NDELAY mode
[admin@WL-500gP root]$

Děkuji Saf

greengreen
01-06-2009, 15:11
Custe,
nema nekdo nahodou rozbehano vsftpd nejak sifrovane?(kdyz jsem to zkousel z balicku tak mi to psalo ze tato podpora neni zkompilovana.)

Pripadne pouziva nekdo jineho demona pro ftp se zabezpecenym prenosem?

Diky za navod

sarlacc
01-06-2009, 16:47
Custe,
nema nekdo nahodou rozbehano vsftpd nejak sifrovane?(kdyz jsem to zkousel z balicku tak mi to psalo ze tato podpora neni zkompilovana.)

Pripadne pouziva nekdo jineho demona pro ftp se zabezpecenym prenosem?

Diky za navod
používám WINSCP přes
ssh protokol v2
transportní protokol: sftp
ověřování klíčem

greengreen
01-06-2009, 17:04
A pouzivas vsftpd?
mohl bys mi prosim napsat jak vsftpd nastavit abych to tez mohl vyuzivat?
diky

sarlacc
01-06-2009, 21:13
A pouzivas vsftpd?
mohl bys mi prosim napsat jak vsftpd nastavit abych to tez mohl vyuzivat?
diky

vsftpd používám jen pro ftp přenosy v rámci intranetu

promin, zapomnel jsem dodat, že je třeba asi doinstalovat balik openssh-sftp-server a openssh

jede mi to tak už dlouho, takže už si přesně nepamatuju instalaci (někde se to tu na foru dá jistě najít), jen vím, že se to tam trochu tlouklo s dropbearem, ale rychle jsem to vyřešil, takže asi nic vážného. Tedy zvenku mám zakázaný (ftp port 21 - není to moc bezpečné) a ftp používám jen v lokální síti. Na vzdálené přenosy pak sftp přes ten zmíněný winscp (no anebo linux).

greengreen
04-06-2009, 14:27
vsftpd používám jen pro ftp přenosy v rámci intranetu

promin, zapomnel jsem dodat, že je třeba asi doinstalovat balik openssh-sftp-server a openssh

jede mi to tak už dlouho, takže už si přesně nepamatuju instalaci (někde se to tu na foru dá jistě najít), jen vím, že se to tam trochu tlouklo s dropbearem, ale rychle jsem to vyřešil, takže asi nic vážného. Tedy zvenku mám zakázaný (ftp port 21 - není to moc bezpečné) a ftp používám jen v lokální síti. Na vzdálené přenosy pak sftp přes ten zmíněný winscp (no anebo linux).



Parada dekuji uz to fici a nahodou chrootovani pro tento prenos?Pac nyni se vsichni dostavaj primo do korene.
dekuji moc

PeKo
05-06-2009, 20:56
zdravim,

1. mam jeden problem, chcem si nakonfigurovat vsftpd ale vzdy ked daco napisem do suboru tak po restarte to tam neni, pouzivam web rozhranie,
2. este jedna vecicka, ako dosiahnem to aby ked zadam napr. http://peko.webhop.info/skuska/ tak naskoci tabulka s prihlasenim (login a heslo),
ak to ide tak kde mam zadavat uzivatelov a hesla, chcem vytvorit pouzivatela ktory bude mat pristup iba tam
3. mam WL500g.P V2, dal som tam olega a web rozhranie sa zmenilo na WL500g.P V1, keby som tam naspat nahral to V2 bude to fungovat?
ak hej tak kde by som ho nasiel, nemam zalohu toho noveho (V2)
Dakujem.

gouryella
08-06-2009, 20:12
zdravim,

1. mam jeden problem, chcem si nakonfigurovat vsftpd ale vzdy ked daco napisem do suboru tak po restarte to tam neni, pouzivam web rozhranie,
2. este jedna vecicka, ako dosiahnem to aby ked zadam napr. http://peko.webhop.info/skuska/ tak naskoci tabulka s prihlasenim (login a heslo),
ak to ide tak kde mam zadavat uzivatelov a hesla, chcem vytvorit pouzivatela ktory bude mat pristup iba tam
3. mam WL500g.P V2, dal som tam olega a web rozhranie sa zmenilo na WL500g.P V1, keby som tam naspat nahral to V2 bude to fungovat?
ak hej tak kde by som ho nasiel, nemam zalohu toho noveho (V2)
Dakujem.
1) nevim spouští se mi přes xinetd server, a nastavení mám v etc (návod na zprovoznění FTP přes www rozhraní by se hodil ale někde to tu je http://wl500g.info/showthread.php?t=17103)
jinak moje vlastní how-to:

ipkg install xinetd
mkdir /opt/share/www/ftp
nano /opt/etc/vsftpd.conf
nano /opt/etc/xinetd.d/vsftp
nano /opt/etc/init.d/S10xinetd

/opt/etc/vsftpd.conf:


listen=NO
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
connect_from_port_20=YES
dirmessage_enable=YES
xferlog_enable=YES
vsftpd_log_file=/opt/var/log/vsftpd.log
ftpd_banner=NSLU2 vsftp daemon, please do not hack me
ls_recurse_enable=YES
local_root=/opt/share/www/ftp

/opt/etc/xinetd.d/vsftp:


service ftp
{
disable = no
socket_type = stream
user = root
server = /usr/sbin/vsftpd
server_args = /opt/etc/vsftpd.conf
wait = no
nice = 19
only_from = 0.0.0.0/0
}
/opt/etc/init.d/S10xinetd:




#!/bin/sh
case $1 in
start)
/opt/sbin/xinetd
echo starting xinetd
;;
stop)
killall xinetd
echo stopping xinetd
;;
restart)
killall xinetd
/opt/sbin/xinetd
echo restarting xinetd
;;
*)
echo "usage: $0 (start|stop|restart)"
exit 1
esac

kde:
/opt/share/www/ftp je výchozí adresář
root je uživatel a heslo stejné jako na web. rozhraní
server = /usr/sbin/vsftpd ukazuje na vestavěné ftp, lze však nainstalovat i poslední verzi a cestu změnit...

2) to lze ošetřit v iptables, nebo změnou portu administrace na jiný než port 80 (samozřejmě na administraci se dostaneš jen z lokálu, pokud jí nemáš povolenou z venku)
3) aktuální firmware V2 najdeš na webu asusu a neměl by být problém ho tam vrátit http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=jTcQKIRXgNPLo54b&templete=2

PeKo
14-06-2009, 11:26
1. ja som tam vsftpd neinstaloval, uz tam bol, nastavil som si vsetko v tom web rozhrani a daco som chcel nastavit priamo v conf subore, asi to budem muset spravit tak ako pises

2. web rozhranie routra uz mam na inom porte, mam rozchodeny web server, neviem presne popisat ako to spravit?

3. nepotrebujem preinstalovat cely firmware, ja potrebujem iba to web rozhranie, pozeral som tu stranku a tam som to nenasiel, vedel by si to konktretizovat.

DAKUJEM.

PeKo


1) nevim spouští se mi přes xinetd server, a nastavení mám v etc (návod na zprovoznění FTP přes www rozhraní by se hodil ale někde to tu je http://wl500g.info/showthread.php?t=17103)
jinak moje vlastní how-to:

ipkg install xinetd
mkdir /opt/share/www/ftp
nano /opt/etc/vsftpd.conf
nano /opt/etc/xinetd.d/vsftp
nano /opt/etc/init.d/S10xinetd

/opt/etc/vsftpd.conf:


listen=NO
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
connect_from_port_20=YES
dirmessage_enable=YES
xferlog_enable=YES
vsftpd_log_file=/opt/var/log/vsftpd.log
ftpd_banner=NSLU2 vsftp daemon, please do not hack me
ls_recurse_enable=YES
local_root=/opt/share/www/ftp

/opt/etc/xinetd.d/vsftp:


service ftp
{
disable = no
socket_type = stream
user = root
server = /usr/sbin/vsftpd
server_args = /opt/etc/vsftpd.conf
wait = no
nice = 19
only_from = 0.0.0.0/0
}
/opt/etc/init.d/S10xinetd:




#!/bin/sh
case $1 in
start)
/opt/sbin/xinetd
echo starting xinetd
;;
stop)
killall xinetd
echo stopping xinetd
;;
restart)
killall xinetd
/opt/sbin/xinetd
echo restarting xinetd
;;
*)
echo "usage: $0 (start|stop|restart)"
exit 1
esac

kde:
/opt/share/www/ftp je výchozí adresář
root je uživatel a heslo stejné jako na web. rozhraní
server = /usr/sbin/vsftpd ukazuje na vestavěné ftp, lze však nainstalovat i poslední verzi a cestu změnit...

2) to lze ošetřit v iptables, nebo změnou portu administrace na jiný než port 80 (samozřejmě na administraci se dostaneš jen z lokálu, pokud jí nemáš povolenou z venku)
3) aktuální firmware V2 najdeš na webu asusu a neměl by být problém ho tam vrátit http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=jTcQKIRXgNPLo54b&templete=2

sarlacc
14-06-2009, 15:22
ad 1 kvůli pokročilejší konfiguraci to udělej, jak ti to popsal výše
ad 2 http://peko.webhop.info:81/skuska/ (port 81 je příklad, dosaď svůj port, na kterém je přístupné to administrátorské webového rozhraní)
ad 3 nechápu, nahrál jsi špatný firmware? Nahrej správný. K dispozici je i olegův firmware pro v2. Ten má web rozhraní z v1????

eddieul
14-06-2009, 17:55
Dobry den. Chtel bych rozhybat media server. Nemate s jeho rozjetim nekdo zkusenosti ? Chtel bych ho provozovat s PS3. A nebo pokud poradite,jak nastavit router tak,aby PS3 do nej zapojena byla videt z PC,ktere je zapojene v jine siti. Sit mam od lokalniho providera. Mam od nej dve IP. Na jedne je PC a na druhe ASUS a do nej zapojena PS3 . Neni aktivni DHCP. Nedari se mi po zpusteni media serveru na PC ( Win7 ) najit na PS3 media server. Pokud zapojim PC do ASUSe ,neni problem, jenze to nechci. PS3 je do ASUSe zapojena pres WIFI. Zatim to budu resit tak, ze pred ASUSe zapojim SWITCH a az do nej ASUSe a i kabelem PS3 ,ale toto reseni se mi zda trochu nestastne. Na ASUSu mam posledniho Olega. Diky za kazdou radu.

PeKo
14-06-2009, 19:05
2. toto vsetko uz mam, a vsetko funguje, ja chcem len vediet ako spravit to ze ked mam daku svoju www stranku a nechcem aby k nej mal kazdy pristup tak ju chcem zaheslovat a nechcem to spravit tak ze v php a mysql napisem program, ale chcem to spravit tak ako ked idem na to web rozhranie routra, naskoci tabulka aby som sa prihlasil

3. ano ten firmware pre V2 ma rozhranie z V1, inac vsetko ide OK


ad 1 kvůli pokročilejší konfiguraci to udělej, jak ti to popsal výše
ad 2 http://peko.webhop.info:81/skuska/ (port 81 je příklad, dosaď svůj port, na kterém je přístupné to administrátorské webového rozhraní)
ad 3 nechápu, nahrál jsi špatný firmware? Nahrej správný. K dispozici je i olegův firmware pro v2. Ten má web rozhraní z v1????

gouryella
16-06-2009, 14:06
2. toto vsetko uz mam, a vsetko funguje, ja chcem len vediet ako spravit to ze ked mam daku svoju www stranku a nechcem aby k nej mal kazdy pristup tak ju chcem zaheslovat a nechcem to spravit tak ze v php a mysql napisem program, ale chcem to spravit tak ako ked idem na to web rozhranie routra, naskoci tabulka aby som sa prihlasil
3. ano ten firmware pre V2 ma rozhranie z V1, inac vsetko ide OK

web rozhraní používá netradičně ASPčko od Microsoftu. Tady to máš Javascriptem čili není třeab PHP, CGI apod. Jednoduše po zadání hesla 1234 se přesměruje na stránku která se jmenuje 1234.html



<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Autorizace</title>
<script type="text/javascript">
function Autorizace() {
if (document.getElementById("heslo").value != '')
window.location.replace(document.getElementById("heslo").value + ".html");
else
document.getElementById("heslo").value = "chybné heslo";
}
function Clear() {
document.getElementById("heslo").value = "";
}
</script>
</head>
<body>
<dl>
<dt> Heslo:
<input id="heslo" type="text" value="" size="20" maxlength="32" onclick="Clear()"/>
<input type="submit" id="klik" value="Vstoupit" onclick="Autorizace();" />
</dt>
</dl>
</body>
</html>

Jelikož jsem nad tím strávil 3 minuty na případné odměně se domluvíme :-)
Jinak pro Lamy by šlo heslo schovat přímo do podmínky, jenže by se stačilo mrknout do zdrojáku...

aegisrtcw
24-06-2009, 10:28
Zdravim poridil sem si Asus WL-500gP V2 a mel bych par dotazu ohledne
vsftp :
jak pridat uzivatele delel sem
/opt/usb/ - je volna cast usb flesky a tam bych chtel mit pristup pod urcitym loginem
adduser -h /opt/usb/ USER1
na uzivatele sem vytvoril heslo
passwd user1
spustil vsftpd a slo mi to tak dal ulozit pres
flashfs save && flashfs enable && flashfs commit
ale po resetu v souboru passwd uz ten uzivatel zase neni

muzete mi nekdo poradit pokud to tu neni uz mrtvy.
Dik moc

kejml
24-06-2009, 12:30
Zdravím a zároveň prosím o pomoc.
WL-500gP mám asi rok a půl a do včerejška s ním nebyl žádný problém. Včera mi začalo blbnout wifi připojení, řekl jsem si, že ho chvilku odpojím od sítě, protože už běžel nepřetržitě celkem dlouho. Tak jsem ho odpojil a za chvilku následně opět připojil. Po připojení začali kontrolky portů blikat (prostě to nebylo jako u klasického startu), chvíli jsem to nechal, ale když se nic nedělo, tak jsem odpojil napájení ještě jednou a znovu zapojil a od té doby je router uplně "mrtvý" :(
Když ho připojím na napájení, svítí kontrolky všech portů včetně WAN ikdyž není ani jeden port obsazen, prostě je router připojen jen k napájení, ale kontrolka napájení nesvítí.
Nemůžu se k němu vůbec připojit, zkoušel jsem i držet tlačítko RESTORE a připojit ho k napájení, abych vyvolal obnovení firmwaru, ale na nic to nereaguje :(
Firmware jsem měl od Olega verze 1.9.2.7-10

Nesetkal se někdo se stejným problémem? Neví někdo jak router znovu oživit?

Budu vděčný za jakoukoli odpověď.

Přikládám foto zapnutého routeru
http://pictureup.cz/picture/verejny/14241424panel.jpg

sarlacc
24-06-2009, 14:31
zkus do /etc/local/sbin/.files zapsat cestu k souboru /etc/passwd

a pak flashfs save .....

gouryella
24-06-2009, 14:58
Budu vděčný za jakoukoli odpověď.

Předpokládám že v záruce už není, zkus odpojit veškerou kabeláž, média, disky, kamerky a pak připoj jen napájení následně jeden přímej kabel k pc...

Druhej nápad je rozebrání routeru, vyčištění od prachu a vyjmutí Wifi modulu, který je v mini pci slotu.

kejml
24-06-2009, 15:25
Předpokládám že v záruce už není, zkus odpojit veškerou kabeláž, média, disky, kamerky a pak připoj jen napájení následně jeden přímej kabel k pc...

Druhej nápad je rozebrání routeru, vyčištění od prachu a vyjmutí Wifi modulu, který je v mini pci slotu.

Tak první nápad jsem zkusil, ale nic se nezměnilo, kabel je určitě OK, ale ať to připojím do kteréhokoli portu, tak v PC mám pořád síťový kabel odpojen.
Rozdělávat se mi nechce, protože je ještě v záruce.
Nejspíš asi zkusím reklamaci, ale mam trochu strach, jestli ji uznají, když jsem tam měl Olegův firmware.

gouryella
24-06-2009, 18:25
Tak první nápad jsem zkusil, ale nic se nezměnilo, kabel je určitě OK, ale ať to připojím do kteréhokoli portu, tak v PC mám pořád síťový kabel odpojen.
Rozdělávat se mi nechce, protože je ještě v záruce.
Nejspíš asi zkusím reklamaci, ale mam trochu strach, jestli ji uznají, když jsem tam měl Olegův firmware.
firmware by neměl být při reklamaci problém, ješte bych zkusil proměřit zdroj, teda pokud máš čím zda dává správné napětí +-5V a zatížit ho nějakým motorkem a změřit proud 2.5A :-)

ještě taková blbost: router nemusí být napájen s přiloženého zdroje, pokud ho propojíš skrz USB port s počítačem tak normálně poběží (tohle je ale fakt už velká frajeřina a může dojít k ledasčemu (v biosu musí být zaplé dodatečné napájení USB při vypnutém PC))

A reset pomocí tlačítka na 5-8s vzadu nezabírá?

kejml
24-06-2009, 20:13
firmware by neměl být při reklamaci problém, ješte bych zkusil proměřit zdroj, teda pokud máš čím zda dává správné napětí +-5V a zatížit ho nějakým motorkem a změřit proud 2.5A :-)

ještě taková blbost: router nemusí být napájen s přiloženého zdroje, pokud ho propojíš skrz USB port s počítačem tak normálně poběží (tohle je ale fakt už velká frajeřina a může dojít k ledasčemu (v biosu musí být zaplé dodatečné napájení USB při vypnutém PC))

A reset pomocí tlačítka na 5-8s vzadu nezabírá?

Reset jsem zkoušel hned, ale vubec to nereaguje, je to totálně zamrzlý. Co jsem četl v jiných vláknech, tak většině lidí to zamrzlo při změně firmwaru, ale ja jsem právě s firmwarem včera nic nedělal. Dočetl jsem se, že je to nějakej problém s flash pamětí či co a řešili to připojením vývodu číslo 9 u nějakýho integráče na zem a připíchnutím na napájení a následným odpojením tý propojky vývodu na zem. Pak by se to údajně mělo dostat do stavu, kdy jde nahrát novej firmware, ale tohle bych viděl až jako úplně poslední variantu.

Zítra změřím ten zdroj a pokud tam bude 5V tak nejspíš zkusím tu reklamaci a pokud tam 5V nebude tak je reklamace jasná.

Zatím díky za reakci na dotaz, budu průběžně informovat o průběhu.

aegisrtcw
25-06-2009, 17:38
Nazdarek mam jeste jeden dotaz jak nastavit a kam ulozit klice ssh abych nemusel pouzivat heslo.
Pristupoval budu pres putty.
A muj dotaz je jak vytvorit public a secrey ssh key. Popripade jestli se musi pres putty nejak prevadet atd.. a kam pak ulozit ten public key.

PS : Muzete mi to rozpsat jak pro BFU abych se o naucil
Dik moc


Edit : a zakazat heslo aby se dalo logovat jenom pres ssh klic

PeKo
25-06-2009, 20:24
toto sa stalo aj mne, dal som to na reklamaciu a prisiel novy


Zdravím a zároveň prosím o pomoc.
WL-500gP mám asi rok a půl a do včerejška s ním nebyl žádný problém. Včera mi začalo blbnout wifi připojení, řekl jsem si, že ho chvilku odpojím od sítě, protože už běžel nepřetržitě celkem dlouho. Tak jsem ho odpojil a za chvilku následně opět připojil. Po připojení začali kontrolky portů blikat (prostě to nebylo jako u klasického startu), chvíli jsem to nechal, ale když se nic nedělo, tak jsem odpojil napájení ještě jednou a znovu zapojil a od té doby je router uplně "mrtvý" :(
Když ho připojím na napájení, svítí kontrolky všech portů včetně WAN ikdyž není ani jeden port obsazen, prostě je router připojen jen k napájení, ale kontrolka napájení nesvítí.
Nemůžu se k němu vůbec připojit, zkoušel jsem i držet tlačítko RESTORE a připojit ho k napájení, abych vyvolal obnovení firmwaru, ale na nic to nereaguje :(
Firmware jsem měl od Olega verze 1.9.2.7-10

Nesetkal se někdo se stejným problémem? Neví někdo jak router znovu oživit?

Budu vděčný za jakoukoli odpověď.

Přikládám foto zapnutého routeru
http://pictureup.cz/picture/verejny/14241424panel.jpg

PeKo
27-06-2009, 20:39
neviem nikde najst ipk subor programu htpasswd, nevedel by niekto poradit kde hladat, DAKUJEM

PeKo

aegisrtcw
03-07-2009, 12:22
Soubor passwd najdes /tmp/etc/passwd

PeKo
04-07-2009, 19:09
ja potrebujem vytvorit subor htpasswd a nato potrebujem program


Soubor passwd najdes /tmp/etc/passwd

aegisrtcw
06-07-2009, 13:10
ja potrebujem vytvorit subor htpasswd a nato potrebujem program
zkus todle
ipkg install adduser
pak prikaz adduser -h zobrazi se ti napoveda

koryfej
06-07-2009, 15:57
Zdravím vás.

Také oceňuji založení českého vlákna. Někde na tomto fóru jsem našel návod jak rozchodit sambu, ale nějak se mi to nedaří. možná jsem ale i něco přehlédl, protože v eng trochu tápu.
můj problém spočívá jen a pouze v tom, že na síti sice můj WL-500gP vidím, ale při pokusu o přihlášení mě router vyzývá k přihlášení se pod Guest účtem, ale k tomu neznám heslo. ...Vy ano?
Tak jsem začal hledat a našel onen návod (nemůžu ho tu teď objevit, pak sem ale hodím link), takže jsem se přes telnet připojil k routeru a pokusil sem přes vi přepsat soubor smb.conf, jenže problém je, že po restartu routeru se smb.conf přepíše na původní hodnoty.
Prosím poradíte mi, jak od začátku do konce tu sambu nakonfigurovat?

Nevím jestli je to k něčemu důležité, ale všechny PC se k routeru přihlašují přes Wi-Fi a běží na Win. Díky za pomoc.

Ahoj,
měl jsem stejný problém. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem vytvořil uživatele Guest na routeru. Poté co existoval, tak jsem se na něj mohl přihlásit a windows mi následně pak zpřístupnil combo-box, kde jsem si mohl zadat admin účet. Nezapoměň, že se uživatel přidává na více místech v systému.

koryfej
06-07-2009, 16:02
Nevíte, jak nastavit znakovou sadu u vsftpd na UTF-8? V sambě jsem to nastavil bez problému a znaková sada se ve windows korektně zobrazí. U vsftpd to nejsem schopný rozběhnout a dostávám "U§ se to sma§ˇ a peźe".

Novak1
10-07-2009, 12:05
Zdravim, nemohl by me nekdo pomoci s timto problemem http://koppel.cz/conferences/viewtopic.php?t=2590
Disk me neustale hlasi error 71.....kdyz tam dam jakoukoliv flashku tak to asus rozpozna, ale ten USB disk ne...disk je vsude jinde funkcni....predem diky za odpoved..

Etor
11-07-2009, 13:42
Ahoj vsem,
asi jsem si nejak pokazil flash v routeru. Nemam do ni povoleny zapis a tudiz nemuzu nic nainstalovat.
Doslo k tomu asi tak ze jsem se jednoho dne rozhodl vyzkouset novy FW od ASUSu v3 a az jsem se nabazil tak jsem tam dal zpatky oleguv a nahral zpet zalohovane nastaveni atd. Od te doby mi to blbne. Kdesi jsem se docetl, ze to muze byt tim prehravanim flash ze ta nova od ASUSu je mensi a tudiz se neprehrala cela flash.
Nevite nekdo co s tim? Neda se nejak zformatovat a pak nahrat na cisto ta olegova?
Nebo az tak udelam, budu muset vse znova vytvorit na svem USB HDD ty veci podle navodu nebo to muzu nechat tak a bude to fungovat?
Diky za odpovedi...

Salam
12-07-2009, 21:56
ahoj lidi,
jsem uplnej amater, tak me prosim omluvte, ale koupil jsem si tuto ,,hracku" a bohuzel se mi stava, ze notebook neni schopny pripojit se pres wifi.. vzdy pomuze zarizeni odpojit od elektriky a zapojit, ale asi chapete, ze je to znacne nepohodlne, navic, kdyz je pres ether pripojeno PC (na nem jde vse bez problemu)... Prosim, poradte mi.

dekuji :-)

Duelb0t
14-07-2009, 14:33
....ze notebook neni schopny pripojit se pres wifi.. cca 2x do mesice mi to same delal notebook probuzeny z hybernace. Stacilo vypnout a zapnout wifinu na notebooku, po jinem reseni jsem nepatral :)

Duelb0t
14-07-2009, 14:39
na mem WL500gp jsem mel nainstalovany firmware od olega, asi pred tydnem mi odesel HDD ktery byl k routeru pripojeny a router prestal pracovat (asi diky tomu ze si nemuze nacist data z externiho HDD). Po zapnuti se temer okamzite rozsviti 4 lan ledky a tim to konci, nic neblika jen ty 4 sviti. Webove rozhrani nefunguje, neda se na nej pingnout. Zkousel jsem ho rozjet jak se popisuje v http://wl500g.info/showpost.php?p=10155&postcount=11 stav nezmenen, netusite nekdo co bych s tim mel udelat?

jakakoliv pomoc vitana

Karel
29-07-2009, 20:51
Kazdy den utoci na SSH port z ciny, z afriky, atd. autorizaci mam pres certifikat, takze pochybuji, ze by se pripojili, ale vadi mi to. Da se nejak zablokovat IP adresa, kdyz se treba 3 zkusi pripojit na ssh a bude to neplatne prihlaseni?

sarlacc
31-07-2009, 10:03
to Karel: předpokládám, že se ti nechtělo pročítat celé vlákno, jinak bys odpověd už veděl. Hledej Fail2ban nebo brute force attack, jde to udělat přes iptables (po neplatných 5 např pokusech na nějaký určitý čas požadavky z ip adresy blokovat)

gouryella
31-07-2009, 19:42
Já třeba SSH přístup nemám na portu 22, funguje to na 100% vtipné :-)
no a FTP, no to nevím jdu zkontrolovat log :-)

krasty
02-08-2009, 18:37
Ahojky všem, vlastním už tuhle mašinu celkem dlouho a za pomoci kamaráda, tam mám olegovo FW, běží mi tam samba a nějaký další věci. Rád bych svůj web ale předělal na CMS jmenovitě drupal a za boha tam němůžu dostat SQL. Zkouším MySQL, použil sem návod odtud z fóra Link na SQL thread (http://wl500g.info/showthread.php?t=8236&highlight=sql), ale nějak se tomu nechce. Problém je v tomhle:


ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)


A za boha to nemůžu změnit :( . Mohl by mi někdo poradit?

gouryella
02-08-2009, 19:31
SQL
z dob kdy jsem ještě provozoval na routeru php a sql jsem jel podle mascata http://www.macsat.com/macsat/content/view/73/29 tam je obezlička že musíš mýt uživatelské jméno na tvrdo nastavené jako root. (root@192.168.1.1)

ten návod u mascata by mohl i fungovat, začal bych od bodu Now install Mysql...,
nezapomeň taky nainstalovat php-mysql na propojení...

EVRAMP
03-08-2009, 09:57
Kazdy den utoci na SSH port z ciny, z afriky, atd. autorizaci mam pres certifikat, takze pochybuji, ze by se pripojili, ale vadi mi to. Da se nejak zablokovat IP adresa, kdyz se treba 3 zkusi pripojit na ssh a bude to neplatne prihlaseni?
Existuje Port Knocking, kterej ti port otevře jen podle potřeby. Je to v balíku knockd, ale nezkoušel jsem to nikdy. Lepší možná bude zakázat přihlašování heslem (když stejně používáš ssh klíč) a změnit port ssh serveru na jinej než 22 a máš pokoj.

me_lobo
03-08-2009, 11:14
na mem WL500gp jsem mel nainstalovany firmware od olega, asi pred tydnem mi odesel HDD ktery byl k routeru pripojeny a router prestal pracovat (asi diky tomu ze si nemuze nacist data z externiho HDD). Po zapnuti se temer okamzite rozsviti 4 lan ledky a tim to konci, nic neblika jen ty 4 sviti. Webove rozhrani nefunguje, neda se na nej pingnout. Zkousel jsem ho rozjet jak se popisuje v http://wl500g.info/showpost.php?p=10155&postcount=11 stav nezmenen, netusite nekdo co bych s tim mel udelat?

jakakoliv pomoc vitana
Mam stejny problem. HDD nemam, ale tusim, ze to zrejme souvisi se zmenou IP ze strany UPC, kvuli cemuz jsem menil origo fw za oleguv. Nekde na foru jsem jeste cetl, ze nekdo nechal router "vychladnout" pres noc a rano se mu rozebehl. U me nezafungovalo, nereaguje na reset ani na restore pri zapojovani do zasuvky

gouryella
03-08-2009, 14:58
Mam stejny problem. HDD nemam, ale tusim, ze to zrejme souvisi se zmenou IP ze strany UPC, kvuli cemuz jsem menil origo fw za oleguv. Nekde na foru jsem jeste cetl, ze nekdo nechal router "vychladnout" pres noc a rano se mu rozebehl. U me nezafungovalo, nereaguje na reset ani na restore pri zapojovani do zasuvky To můžeš rovnou skusit vyndat plošňák a nechat zahřát v troubě, to je dnes trend na opravu grafických karet v pc :-)

me_lobo
03-08-2009, 18:23
to gouryella: Tak se vyzkousel. Jediny vysledek je hrozny smrad po byte.... Ne vazne, zkusil jsem jeste podle jednoho threadu nastavit statickou IP na PC a znovu podrzet restore pri zapinani routeru. Ani mrk. Porad ma mrcha vsechny ctyri porty + wan rozsviceny, on/off a air ledka jsou zhasnuty. Myslite, ze ma cenu to davat nekam na opravu, nebo radsi zacit setrit na novy?

me_lobo
05-08-2009, 20:42
na mem WL500gp jsem mel nainstalovany firmware od olega, asi pred tydnem mi odesel HDD ktery byl k routeru pripojeny a router prestal pracovat (asi diky tomu ze si nemuze nacist data z externiho HDD). Po zapnuti se temer okamzite rozsviti 4 lan ledky...
jakakoliv pomoc vitana
Tak tohle uz pisu pres probuzeny wl500gP. Napisu zde kroky (neda se to nazvat navod, nejsem si jisty, zda nektere kroky meli vubec smysl).

Nez pristoupis ke kroku 1) nech router zapnuty, jestli se po case (do deseti minut max) sam nerozbehne!!!
1) Zakladem je tzv. metoda pin9. Popis zde (http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2507). U me tedy pin9 nefungoval, takze jsem zkusil uzemnit pin nalevo nahore od nej (na tom detailnim obrazku). Pozor jenom dotknout, tak aby ledky zhasly a znovu se rozsvitili. Temito impulzy stridanim s pin9 jsem dostal router do recovery modu.
2) na PC nastavit IP 192.168.1.2 (192.168.1.x), subnet 255.255.255.0, gateway (neni nutne) 192.168.1.1, mel by zafungovat ping 192.168.1.1
3)Pres asus recovery tools jsem na router nahral wl500g-clear-nvram.trx, wl500g-recover.trx (ke stazeni zde (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Installation))a nakonec posledni oleguv firmware, mam pocit, ze zminovane trx soubory neni treba na router nahravat, ze slouzi jen pokud chces fw flashnout rucne pres tftp.
4) recovery tools hlasi, ze mas pockat az se system restartuje. Chvilku to potrva, malem jsem u toho cekani zesilel. Nejdriv jsem myslel, ze jsem zase tam kde jsem byl, pak zacne router blikat jak diskokoule a pak uz jedem.

Tim, ze se zacnes vrtat vevnitr a zkratovat piny ti samozrejme propada zaruka.

Duelb0t
09-08-2009, 22:14
nakonec jsem to vyresil reklamaci, uz mam doma novej tak to snad poslape jak ma.

Diky za pomoc, ten navod s pinama sem taky cetl ale bal sem se do nej jit. :o